MurhaI:n persereiät pelästyivät

Solvaukset pääsisivät pian yleisön nähtäville, joten siitäpä pojut pelästyivät.
3854
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

salaseurana ja valvottuna pohtisi Bodomia.(katseluoikeutta vain rekisteröityneille on ehdotettu tänään).

Mikäli noin vaarantuisi moni asia.
Avoin keskustelu ja keskustelun seuraaminen pitää kansalaistutkimusta yllä.
Jonkun idea herättää mahdollisesti ajatuksen, muistikuvan jossain toisessa, joka saattaa viedä asian selviämistä eteenpin.
Tavoitteena lienee Bodomin rikosten selvittäminen eikä keskustelun salaseuraistaminen.Kaikki eivät halua, viitsi tai muutoin ehkä jonkinlaisesta asianosaisuudesta johtuen halua rekisteröityä.

Yleisen kansalaiskeskustelun seuraaminen syventää tietoa ja rohkeasti sitten mahdolliset tiedot virallisille tahoille, olkoon kynnys vaikka kuinka korkea.
Se helpottaa ja sitten on muiden asia päättää mikä on tärkeää ja mikä ei.
Vielä on viereitä eri-ikäisiä ihmisiä olemassa noilta ajoilta tä kautta tietoakin, ehkä jopa se puuttuva palanenkin.

Äänestä
  • solvataan oikein urakalla.

    Äänestä

  • Puhut vähän, mutta asiaa. Täytyy kyetä kirjoittamaan niin, ettei tekstejään tarvitse hävetä, ja piilotella rekisteröitymispakon taakse niiden lukeminen.
    Eiköhän se omien kyhäelmien alitajuinen häpeäminen liene motiivi moiselle vaatimukselle...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tööttööt kirjoitti:

Solvaukset pääsisivät pian yleisön nähtäville, joten siitäpä pojut pelästyivät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu