Psyykelääkkeet aiheuttaa ahdistusta ja masennusta

Neuroleptien tarkoituksena ei ole parantaa mielen sairauksia. Päinvastoin ne aiheuttaa ahdistusta, masennusta ja älykkyyden taantumista. Niitä käytetään vain siksi koska joillakin ne vähentä äänien kuulemista. Sen sijaan mielen sairaudet vain lisäntyvät näistä lääkkeistä.
2480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niin on, eikä se muuta voi ollakaan kuin aika hullua

Äänestä

Asia ei kyllä ole noin, minulla se on kaksisuuntaisen tasaavana lääkkeenä ja toimii.Nukun hyvin ja olen rauhallinen. Olen töissä ym. joten ei lamaa tai tee mitenkään hulluksi.Oikea lääke oikeaan vaivaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aika hullua kirjoitti:

Neuroleptien tarkoituksena ei ole parantaa mielen sairauksia. Päinvastoin ne aiheuttaa ahdistusta, masennusta ja älykkyyden taantumista. Niitä käytetään vain siksi koska joillakin ne vähentä äänien kuulemista. Sen sijaan mielen sairaudet vain lisäntyvät näistä lääkkeistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu