Uskon

Kasvaako uskon hedelmänä korvassasi korvakoru-hedelmä?

Tämä ei nimittäin ole oikea hedelmä, jos näin on käynyt.
3266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tai toisinpäin

Kasvattaako korvasi korvakoruhedelmää väärässä vanhurskaudessa

Tämä on nimittäin oikein

Väärävanhurskaalla on myös vääränlaiset hedelmät, yksi on korvakoruhedelmä.

Äänestä

On olemassa myös oluthedelmä, tv-hedelmä, ja kondoomihedelmä.

Näistä hedelmistä uskottomat kodit tunnetaan.

Näistä seuraa juoppous, riita ja meikkaus.

Äänestä

ole rauha, rakkaus ja ilo, jne.

Ei siellä puhuttu mistään korvakoruttomuus-hedelmästä.

Muutenkin, jos ihminen alkaa nähdä itsessään enemmässä määrin uskon hedelmiä, niin tila on kovin vaarallinen.

Omavanhurskaus on tullut aivan sydämen ovelle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hedelmät kirjoitti:

Kasvaako uskon hedelmänä korvassasi korvakoru-hedelmä?

Tämä ei nimittäin ole oikea hedelmä, jos näin on käynyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu