Turnerin päiväkirjat ovat törkeitä ja loukkaus sananvapautta kohtaan! Niiden suomentajalle pitäisi antaa kova tuomio ja niiden lukeminen ja levittäminen pitäisi tehdä laittomaksi ankaran rangaistuksen uhalla!! Kyseiset päiväkirjat ovat varmasti jo nyt laittomia joidenkin sananvapautta rajoittavien lakien puitteissa!!!
Turnerin päiväkirjat pitää kieltää lailla!!!
7
1064
Vastaukset
- Tinako?
Onko Tina Turner julkaissut päiväkirjansa?
- äitiparta
Ei tietenkään Tina, vaan IKE TURNER.
Wikipedian puutteista huolimatta - vääriä vuosilukuja ja muita puutteellisuuksia tämän tästä - sivustosta on joskus jopa hyötyäkin. Kuten nyt.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Ike_Turner
No, aasinsillan kautta aiheeseen liittyen vielä yksi:
http://fi.wikipedia.org/wiki/The_Turner_Diaries
--- Katso sivun alareunassa oleva linkki, siellä kyseisen örvellyksen suomennos. - ketä enää kiinnostaa
äitiparta kirjoitti:
Ei tietenkään Tina, vaan IKE TURNER.
Wikipedian puutteista huolimatta - vääriä vuosilukuja ja muita puutteellisuuksia tämän tästä - sivustosta on joskus jopa hyötyäkin. Kuten nyt.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Ike_Turner
No, aasinsillan kautta aiheeseen liittyen vielä yksi:
http://fi.wikipedia.org/wiki/The_Turner_Diaries
--- Katso sivun alareunassa oleva linkki, siellä kyseisen örvellyksen suomennos.ike turner saati vanhentunut scifi?
- haluat kieltää
äitiparta kirjoitti:
Ei tietenkään Tina, vaan IKE TURNER.
Wikipedian puutteista huolimatta - vääriä vuosilukuja ja muita puutteellisuuksia tämän tästä - sivustosta on joskus jopa hyötyäkin. Kuten nyt.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Ike_Turner
No, aasinsillan kautta aiheeseen liittyen vielä yksi:
http://fi.wikipedia.org/wiki/The_Turner_Diaries
--- Katso sivun alareunassa oleva linkki, siellä kyseisen örvellyksen suomennos.kyseiset päiväkirjat!!! Laittakaa postia kansanedustajille ja Puumalaiselle heti!!!
- äitiparta
ketä enää kiinnostaa kirjoitti:
ike turner saati vanhentunut scifi?
like this, lauloi Arthur Lee. Jos nyt muistin biisin nimen oikein.
Hei!
Eikö musiikki joka kuuluu kaiuttimistani,
vyöryy huoneeseen keinuvina, soljuvina rytmeinä,
ole tässä ja nyt
Vaikka tiedän, että seuraavassa hetkessä
olen jo vanhentunut,
nyt sentään kuuntelen vielä
Ja kysyn sinulta, eikö ole totta:
että ihmiset sortavat toisiaan monin tavoin
koneen leuat jauhavat
Ja mekin olemme siinä varpainemme
Mikä on joskus laulettu levyille
Painettu kirjoiksi
Heitetty ääniksi maailman mölyyn
Muuntuu reaktioiksi meissä,
tässä ja nyt
Jos ehkä keskellä keinuvien rytmien
Miettisimme myös toisen tanssivan asemaa,
tarttuisimme kädestä, kuuntelisimme
yhdessä, katoavan hetken, nyt vain ja
Juuri tässä
:-)
- Mr V
"Vittumaisen kevään" kirjoittajan uusin "Kevät ja takatalvi" - nyt kaupoissa.
- K.F.
Paras kirja mitä olen lukenut pitkään aikaan ! Tilasin sukulaisille myös Joululahjaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja12714255Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va255886Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1545571SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1525428Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu2045138Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2954300HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.334005"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873611Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant13537Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan203494