Koiranluut ja jakoremmi murheina

Ties monesko kerta taas....
61739
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mulla on koiranruoka ja talutusremmi

Äänestä
  • aloittajan tapaisen rakkikoiran murheet !

    Äänestä

tosiaan, kokeile vahvempaa lääkitystä tai me jojoon..

Äänestä

En minäkään koiran luiden ja talutusremmien kanssa jaksaisi.

Äänestä

Ensin on todettava, että on pentupaskoilla erikoinen halu kirjoitella kaikkea soopaa asiapalstoille.
Olisi edes tämä autopalsta paikka jossa joutilaat tinnerinhaistelijat ja nenärenkaankantajat olisivat poisssa.

Mutta asiaan:
Volvon S 80 ongelma on ollut ns."koiranluut", eli vakaajatanko.
Tiedän, että jopa 4 vuotta vanhoihin autoihin on osat vaihdettu veloituksetta.
Siis ns. takuuseen. Volvo huolehtii asiakkaistaan ja huolto- ja takuutoiminnot kestää vertailun moneen muuhun laatumerkkiin nähden.
Volvo on laatukokonaisuus. Tasaista hyvää kestävää laatua koko auto.
Hyvä hinuri matkailuvaunulle, turvallinen ja hyvä ajettava.
Polttoaineen kulutuskin on erittäin vertailukelpoinen.
Ne koiranluiden heikkoudet johtuivat edullisimman alihankkijan toimittamasta huonosta laadusta. Volvo kantaa kuitenkin vastuun myymästään tuotteesta.
Auton kestäminen on paljon kiinni siitä kuinka autoa käytetään ja huolletaanko autoa kun olisi huollon aika.

Äänestä
  • Koiranluut kestävät,kun jo uutena vaihdat autoosi kunnon apunorrat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Täysin kyllästynyt kirjoitti:

Ties monesko kerta taas....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu