Onko kukaan käynyt?? Mikälainen hotelli? Huoneiden siisteys, millainen aamiainen, hotellin hintataso, allasalueen palvelu ja siisteys, sijainti, toimiiko ilmastointi, tallelokero huoneessa vai respassa? Eli ihan kaikkea mitä vaan tulee mieleen! Me ollaan lähdössä kyseiseen hotelliin joulukuussa ja kiinnostaisi tietää ihmisten mielipiteitä hotellista.
Patong Merlin hotelli
Patongilla
1695
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
siisti on ja ihan hieno.
aamiainen runsas ja meistä ainakin tosi hyvä.
kahvi yhtä hirveetä kuin muuallakin.
allasalueet siistit mutta sama kuin muualla, tuoleja käydään varaamassa tosi aikaisin mut jos ei ole nuuka tuolien sijainnista niin aina tilaa löytyi. allasalue ylipäänsä tosi hyvä.
ilmastointi hyvä.
tallelokero huoneessa, salasanan kanssa toimiva.
hotellihan sijaitsee "keskustassa" eli sellaisten paikka jotka eivät halua rauhallista lomaa. hotellialue sinänsä rauhallinen ja ok.
henk.koht en enää ikinä maksa 4-5 tähden hotellista koska olen huomannut että Thaikussa 2-3 tähden hotellit ovat ihan hyviä, aamiaiset ehkä eivät niin yltäkylläisiä, palvelut paljon halvempia ja hymyilevämpää henkilökuntaa.
patong merlinissä ja khao lak merlin henkilökunnan nyrpeyttä ihmettelin, paitsi siivoojat oli totutunlailla iloisia. tosin olen oppinut laittamaan siivoojille tippiä heti seuraavana päivänä enkä viimeisenä kuten oppaat neuvoo. palvelu paranee heti.
mut ylipäätään ihan hieno hotelli, normihuoneet ihan tavallisia, kylppäristä huomas ettei ihan uusi ollut mut ei valittamista.
allaspyyhkeet saa erikseen allasalueelta kuittia vastaan ja ne palautetaan aina samana päivänä takaisin, eikä kannatakkaan säilyttää itsellä kun ei meinaa kuivaksi saada missään. vaikka haluaisi osallistua vedensäästöön kunnon turistin tavoin.