Mun reidet on ihan hirveen läskit. Ne on istuessa suunnilleen mun pääni kokoiset. Ja se on häirinnyt jo pitkän aikaa. Millä reisiä saisi ohuemmiksi, kuten muillakin on?
Reidet ihan hirveet...
Tortilla
71013
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Olen alkanut tekemään sellaisia liikkeitä taas jotka kesällä auttoivatkin. Tein niitä kuukauden ajan joka päivä niin kyllä sitä rasvaa lähti näkyvästi pois. Yksi liike mikä kiusaa juuri reiden takalihaksia on se että menet nelinkontin ja suoristat toisen jalan (eli siis seisot käsiesi ja toisen polven varassa) ja sitten koukistat jalan niin että polvi osuu vatsaan (tai edes vatsaan päin), sitten taas suoristat ja teet näitä 50 kummallakin jalalla. Auttoi ainakin minua kun jaksoin ahkerasti tehdä liikkeitä.
En pidä reisiäni hirveän paksuina enää mutta niissä on appelsiini-ihoa josta haluaisin eroon mutta en tiedä miten. :/
vaikka ei uskoisi, mutta kaikilla on reidet leveät kun istuu, jopa niillä laihoillakin joita kadehtii...
reiden ympärys mitta on tällä hetkellä 60 cm. Saisi olla ainakin 68 cm niin olisin tyytyväinen.
On reiden ympärys mitta tällä hetkellä 48cm.
Olen ihan tyytyväinen.
mielenkiinnosta tuossa mittasin oman reiden ympärykseni, joka pikamittauksella farkut jalassa oli 50 cm. En kyllä tiedä sitten miten se millään tavalla elämään vaikuttaa. Itse olen omiin reisiini suhtkoht tyytyväinen, mutta joinakin päivinä pidän reisiäni leveinä. Jokaisellahan ne ovat leveät, kun istuu, se johtuu siittä, että istuessa lihakset eivät ole jännitystilassa ja muutenkin jalka "litistyy" ja se näyttää leveältä. Ei millään tavalla kannata harmistua, vaikka reidet ovat leveät istuessa. Se on normaalimpaa kuin luuletkaan.
Onko ne vieläkin läskit
Mun reidet on 39cm
olen 14v
tyttö