Se manaus dokumentti Gimillä

Kattoko kukaan sitä "Myyttinen muoilma" Manauksia käsitteli Gimillä.

En kyllä usko siihen, että joku olis niin pirun taitava, että saa "demonin" tai sairauden pois ihmisestä, pelkillä puheilla ja niin edelleen. Kyllä siihen tarvitaan henkinen kyky. Ei ilman henkistä kykyä onnistu.

No ihan kuulostaa et sanois Gimillä, ku se juontaja......
3600
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Aivan, ei omilla kyvyillä mutta pYHÄN HENGEN ARMOLAHJALLA eli Henkien ajamisen lahjalla ajetaan riivaajia ihmisistä ja jopa eläimistä.


Bob Larson on tunettu saarnaaja joka oli rock muusikko 60 luvulla mutta kääntyi Jeesukseen uskovaksi. On muuten kirjoittanut kirjan :UFO.
SUOMENNETTU. Kannattaa tsekata.
myös lukuisia kirjoja ja puheita cdllä englanniksi.

Äänestä

ja itse dokumentissakin kerrottiin, että useimmat "manattavat" tulevat kerta toisensa jälkeen manattavaksi. Suurimmalla osalla näytti olevan ihan normaaleja psyykkisiä ongelmia, joista siten syyttivät "pahoja henkiä".

Mikäs siinä, saahan tuollaisessa tilaisuudessa vähän tuuletella kiukkuaan ja purkaa turhautumiaan. Pahoja henkiä taas on turha syyttää omista sydänsuruista tai traumoista lapsuudessa.

Äänestä

PAHA HENKI JOKA SYÖTTÄÄ SOOPAA, MENE POIS NÄISTÄ INTERNETIN LAPSISTA!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Gimiltä kirjoitti:

Kattoko kukaan sitä "Myyttinen muoilma" Manauksia käsitteli Gimillä.

En kyllä usko siihen, että joku olis niin pirun taitava, että saa "demonin" tai sairauden pois ihmisestä, pelkillä puheilla ja niin edelleen. Kyllä siihen tarvitaan henkinen kyky. Ei ilman henkistä kykyä onnistu.

No ihan kuulostaa et sanois Gimillä, ku se juontaja......

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu