..ihastuminen muuttuu vakavammaksi/syvemmäksi tunteeksi? Mistä sen tietää?
Itse olen korvia myöten ihastunut, siis molemmat olemme, vaikkemme ole tunteneet kovin pitkään. Silti hän sanoi että on rakastumassa minuun..Joten alkoi mietityttää tämä :)
Mielipiteitä kiitos :)
Itse olen korvia myöten ihastunut, siis molemmat olemme, vaikkemme ole tunteneet kovin pitkään. Silti hän sanoi että on rakastumassa minuun..Joten alkoi mietityttää tämä :)
Mielipiteitä kiitos :)
Vastaukset 4
Vanhimmat
myönnä itelles vaan että olet rakastumassa:)
ei sitä tarvii pelätä. varovainen voi kuitenkin olla ja puhukaa asioista ja mikä tärkeämpää tunteistanne toisillenne. ette nolaa sillä ketään.
kerran tässä eletään
paljonko ulkoiset seikat vaikuttavat ihastumiseesi? raha, asema, omaisuus. olisitko ihastunut häneen jos hän tulisi vastaan muovikassi kädessä jossa on maitoa ja kolme tomaattia kaljan sijaan ja kaiken kukkuraksi asuisi vielä vanhan äitinsä kanssa???
Niin, ehkäpä olen vain turhan varovainen, liian monta kertaa saanut nenilleni vaikka suhde olisi ollut lupaava. Olemme kyllä puhuneet kaikesta ja varsinkin suhteestamme.
Ei ne ulkoiset seikat niinkään vaikuta, mutta varovaisuus ehkä johtuu lapsesta. Mutta taidan antaa vain palaa, koska muukin viittaa siihen että hän on tosissaan kanssani :).
ainakin raha ja omaisuutta koskevissa asioissa aluksi. kaikki ei tietenkään ole roistoja, mutta kuitenkin. jos lapsen kanssa tulee toimeen aina vaan parempi:)
..erinomaisesti tulee lapsen kanssa toimeen, vaikka onkin itse lapseton. Täytyy vaan katsoa, mihin tää johtaa, nyt ainakin menee loistavasti tällä hetkellä :).