Moi!
Mikähän korvaani vaivaa, nyt viikon korva on ollut "puolittain lukossa", välillä enemmän ja välillä vähemmän. Korvaan ei koske ja humina on aika lievää. Välillä tuntuu vähän samalta kuin korvassa olisi vettä.
Mikä tähän vaivaan auttaisi?
Todella ärsyttävää, lääkärin pakeille en ole vielä mennyt, kun luulin että tämä menee pian ohi. -Korvatulehdusko?
Saako korvatippoja ilman reseptiä?
Tämä alkoi ihan yllättäen, en ollut melussa tai vastaavaa. Musiikkia kuuntelen silloin tällöin kuulokkeilla, mutten suinkaan täysillä..
Kiitos etukäteen neuvoista :)
Diagnoosia; kiitos : /
4
880
Vastaukset
- ei lääkäriä
mee terveys- keskukseen terveyden hoitajalle hän huuhtelee ilmaiseksi jos ei ole lääkärille näytettävää
- isintytto
Vaikkua,ainakin oireet sopivat. Jos olisi tulehdusta olisi särkyäkin.Apteekista saa nykyään korvavahan poistoon tarkoitettuja tippoja.Tietysti kaiken parasta olisi että ensin korvaasi katsottais ja sitten putsattaisiin. Tarkistus kävisi terveyskeskuksessa.Ei tarvitse olla lääkäri, terveydenhoitaja käy hyvin.
- Anonyymi
Minä olen puhdistanut vaikun korvista kastamalla syljellä vanupuikkon ja sitten varovasti korvakäytävään työntäen ja pyörittäen puhdistanut korvakäytävän.
- Anonyymi
Ja samalla olet työntänyt vaikun tiukkaan syvemmälle ja syvemmälle. Siellä pysyy ja tukkii korvan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2085269Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813736SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt673623Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers233571SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun453180SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site343158Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062390SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412356Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?312204Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762150