muslimien union

Musliminaisten union ei olekkaan naisten unioni vaan sinne halutaan miehiä"fatua komitean"muodossa mukaan.siispä union joutuu eroamaan maailmanlaajuisesta musliminaisten unionista,ja olemaan ihan oma yksikkönsä sillä muissa maissa ei miehiä Naisten unioniin oteta.
4192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Raamattu, Ensimmäinen kirje korinttilaisille:
11: 7-10: "Miehen ei pidä peittää päätään, koska hän on Jumalan kuva ja heijastaa hänen kunniaansa. Nainen taas heijastaa miehen kunniaa. Miestä ei ole luotu naisesta vaan nainen miehestä, eikä miestä luotu naisen takia vaan nainen miehen takia. Naisen tulee siis pitää päässään arvonsa merkkiä enkeleiden takia."



Raamattu, Ensimmäinen kirje korinttilaisille, 14:34-35. " Naisten tulee olla vaiti seurakunnan kokouksissa. Heidän ei ole lupa puhua, vaan heidän on oltava kuuliaisia, niin kuin lakikin sanoo. Jos he tahtovat tietoa jostakin, heidän on kysyttävä sitä kotona omalta mieheltään, sillä naisen on sopimatonta puhua seurakunnan kokouksessa.."

Raamattu, Kolmas Mooseksen Kirja 21/9:
”Jos papin tytär häpäisee itsensä harjoittamalla haureutta, hän samalla häpäisee isänsä; siksi hänet on poltettava.”

Raamattu,Toinen Mooseksen Kirja, 20/10:
"Jos isäntä ottaa toisen vaimon, hän ei saa vähentää ensimmäisen ruokaa, vaatetusta eikä aviollisia oikeuksia."

Koraani, 33/35: ” Jumala on valmistanut anteeksiannon ja runsaan palkan kaikille (Islaamiin) alistuville miehille ja naisille, uskoville miehille ja naisille, kuuliaisille miehille ja naisille, totuudellisille miehille ja naisille, kärsiville miehille ja naisille, sävyisille miehille ja naisille, almuja antaville miehille ja naisille, paastoaville miehille ja naisille, siveille miehille ja naisille, miehille ja naisille, jotka alinomaa Jumalaa muistavat. ”

Äänestä
  • Oletkohan Yakup huomannut,että nyt eletään vuotta 2003 ja uskonnonkin on hivennen verran seurattava kehityksen mukana.
    Kaikki kunnia uskonnolle mutta aika ei saa silti pysähtyä.

    Äänestä

  • Mutta Mitä sitten? So What?
    Haudo sinä vaan itseäsi vaikka elämäsi loppuun noita päähän pinttymiäsi!
    Ja asetu meitä muita paremmaksi.
    Mielestäsi!
    Mitä luulet sinunlaisilla olioilla kehittyvän ihmiskunnassa?

    Äänestä

t54ytg

Äänestä

Kommentoi aloitusta


laila kirjoitti:

Musliminaisten union ei olekkaan naisten unioni vaan sinne halutaan miehiä"fatua komitean"muodossa mukaan.siispä union joutuu eroamaan maailmanlaajuisesta musliminaisten unionista,ja olemaan ihan oma yksikkönsä sillä muissa maissa ei miehiä Naisten unioniin oteta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu