viemärivesien tulvinneen niin pahasti että ovat pilanneet jopa uimavesiä. Onko pahin tilanne Etelä-Ruotsissa vai missä, mainittiin kaupunkin Bolstad? Kummallista kun olen luullut Tukholman olevan kaikkein sateisin kaupunki, minusta kuitenkin mainittiin etelä-Ruotsi. Tukholma on ainakin todella sateinen kaupunki. Aina satanut siellä kun olen käynyt!
Uimarannat pilalla?
4
426
Vastaukset
- yhtään...
Oletko sinä yhtään seurannut uutisia tänä kesänä. Ei niitä sateita suinkaan Tukholmassa ole tullut, vaan nimenomaan Etelä-Ruotsissa. Eikä Tukholma ole Ruotsin sateisimpia seutuja. Ruotsin itärannikolla sataa vähemmän kuin lännessä.
- Kun ruotsalaiset
lomailevat länsirannikolla, eihän siellä saa sitten aurinkoa ollenkaan!
- ihmiset naivea
Kun ruotsalaiset kirjoitti:
lomailevat länsirannikolla, eihän siellä saa sitten aurinkoa ollenkaan!
Ai siksikö ei sada, kun ihmiset lomailee siellä? ootko joku bimbo! Lue/katso nyt joskus uutisia. Käynyt Tukholmassa minäkin useasti - koskaan ei ole satanut. Ei kai ne omat käyntikerrat sentään kerro, millainen ilmasto paikkakunnalla on. Onhan Tukholmasta koko ajan uutiskuviakin, eikä niissä senään aina sada tai aina paista! Sellaiset tulvat oli Etelä-Ruotsissa, että teitä ja taloa sortui, Eräs nainen hukkui autoonsa, kun tiellä oli vettä yli pakettiauton katon. Säkissäkö asut, kun ei kertaakaan ole osunut uutiset silmiin, vaikka päivittäin kerrottiin tilanne?
- hajua missä
se on. Gotlannin luulisi olevan sateeton kun siellä telttaillaan niin paljon!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta613111Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433067- 422417
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa922050- 311893
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251759- 481606
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä831370- 391290
- 791110