Oli hassua lukea lehdestä että raiskaukset on lisääntynyt, ja ainoaksi syyksi sanottiin tyttöjen lisääntynyt juominen.
Siis järjen mukaan miksi tyttöjen pitää juoda niin paljon että tulevat raiskatuksi?
Siis järjen mukaan miksi tyttöjen pitää juoda niin paljon että tulevat raiskatuksi?
Vastaukset 20
Vanhimmat
Eihän sitä pakosti huomaa et milloin on ihan kaato kännis jos ei oo tottunu juomaan. Mut jos aikoo vetää ittensä känniin niin ainaki pitäis olla pari luotettavaa kaverii mukana jotka jois vaan vähän tai mikä parempaa ei yhtään ja ne sit kattos et mitään pahaa ei tapahdu.
Mut tärkeint taitaa olla se et valitsee missä ja minkälaisessa seuras juo sillä jos vetää kännit jossain mettäs, bailuis, festari telttojen luona, jätkä porukas tai autio talos niin mahikset siihen et raiskattas on aika suuret.
Selvinpäin olevat ja känniset idiootti jätkät ja miehet on kyllä aikamahdollisesti sellasii jotka käyttää tilannetta hyväks.
Mutta kyllä tältä kaikelta selvittäisiin jos nuoret ei joisi.
Jumalan siunausta :)
Raiskaukset ei edelleenkään ole sen uhrin syy vaikka se hyppis kännissä, pöllyssä ja vaikkapa lisäksi nakuna keskellä kaupunkia, pöpelikössä tai missä nyt sattuu liikkumaankaan. Syy on aina tekijässä.
Tottakai syyllinen on aina raiskaaja, mutta pitääkö sitä vaarantaa itsensä kännäämällä?
Jaa että ruvetaan sitten raiskattuja tyttöjä syyllistämään? Kyllä ryyppääminen ja kännissä oleminen on pienempi paha kuin se, että joku helvetin kusipää menee ja raiskaa humalassa olevan tytön!
Joo joo, keskustella asioista tietty saa ja pitääkin, mutta eiköhän moraalisaarnoja ansaitse paremminkin raiskaajat kuin känniapinat. Jos siis jompikumpi on valittava... melkein yhtä huono selitys kuin se, että "no, sillä tytöllä oli niin vähän vaatteita niin raiskasin sen, sehän on sen vika sit". Argh, menee hermo kusipäihin.
Niin kyl se on hieman tyrkyttämistä toisella. Varskin se toinen osapuoli on maistissa. Järjen käyttä on molemmilla sallittu.
Muistakaa:
Aina tarvitaan vähintään kaksi, jos sattuu tuollaista tai muuhunkin!
...molemmille.
Ne jotka raiskaa on tyhmiä.
Ne jotka juo on tyhmiä.
Oikeastaan yksinkertaisesti sanottuna mun tarkoitus oli sanoa että molemmat asiat on tyhmiä.
Miks raiskataan kun on se on väärin?
Miks juodaan kun se on järjetöntä?
Ei vitja te olette ääliöitä! Miten kukaan saatana voi tollain syyllistää?? RAISKATTUA???? Et ole varmaan ikinä kuullut, että raiskaus on väkivaltaa? Mikä hemmetin moraali tollasilla on? "Puolialasti" kännissä hilluminen EI ole tyrkyttämistä, jos toinen sanoo "ei" se myös tarkoittaa ei!! Ei vittu menee hermo...
Aina raiskatut ei sitä paitsi "hillu puolialasti". Joku hemmetin kusipää voi ihan selvinpäin tulla jossain lenkkipolulla ja henkisesti tappaa toppatakkisen tytön.
Käyttäkää sitä hemmetin järkeä.
............
Sen sanon vain.
On aivan turha hyssytellä nuorten tyttöjen osuutta näiden raiskausten lisääntymisessä, ei koskaan ole seurausta ilman syytä. Humalatila altistaa ihmiset monelle muullekin ikävälle asialle kuin raiskaukselle, myös vaara tulla ryöstetyksi tai pahoinpidellyksi kasvaa sekä myös erilaiset tapaturmat kuuluvat tunnetusti asiaan.
Sanonta "tilaisuus tekee varkaan" sopii tähän asiaan kuin nenä päähän, kaukaa haettuna esimerkkinä voin kertoa että esim. vakuutusyhtiötkin jakavat asiakkailleen SUOJELUOHJEITA joita on noudattettava vahingon ehkäisemiseksi. Mikäli tekijää ei tavoiteta niin on olemassa vaara ettei saa korvauksia lainkaan jos suojeluohjeille on annettu palttua, rikos muuttuu siis uhrin syyksi.
Lisäksi lienee paikallaan miettiä että miksi nämä nuoret tytöt ylipäänsä ovat siellä pahimmillaan reilusti ikäistään vanhemmassa miesseurassa juomassa. Jos sanon että kyllä se miesseura kiinnostaa silloin tyttöjä muussakin mielessä kuin pelkästään ryyppäämisen takia niin en liene hirveän väärässä.
Olen aivan samaa mieltä.Humalassa ja puolialastomana hilluvat pikkutytöt kiinnostavat varmaan näitä raiskaajia.Suomeen on muuttanut paljon ulkomaalaisia miehiä joilla on vaikea saada kontaktia suomalisiin naisiin.Omasta takaakin meillä on miehiä joilla on sama ongelma.Kyllä tyttöjenkin pitäisi miettiä miettiä miksi niiden tissien ja pikkuhousujen täytyy näkyä.Monet näyttelevät itseään talvipakkasillakin.Miksi ?
vitun kusipää. Jos ei järki sulle enempää sano niin voi herranjestas, ei pitäis olla muiden ongelma.
Jos on noin puutteessa niin se on ihan oma vika, muita ei asiaan tarvi pakottamalla sekottaa.
Jos mulkku ei meinaa pysyä housuissa, niin katkaiskaa se. Toisiin ei sitä MISSÄÄN TAPAUKSESSA pakolla tungeta!!!!!
Naisiltakin vaaditaan järkeä päähän ja kyllä hekin voivat tehdä saman miehille, jos on sammunut!
KENELLEKÄÄN, EI KENELLEKÄÄN saa tehdä mitään vastoin tämän omaa tahtoa!!!!!!! Ei miehelle, ei naiselle, ei vaikka kuinka hilluisi perse pystyssä pakkasilla. Jokainen voi tietenkin käyttäytyä järkevästi eikä jäädyttää persettään pakkasilla, mutta MIKÄÄN ei KOSKAAN oikeuta tekemään pahaa toiselle!!!
Olkaa jo hiljaa tai ilmoittautukaa poliisille.
Putkaan, jos käppäilisi niin julkisilla paikoilla.
MIKS VITUS MIESTEN PITÄÄ RAISKATA????? vittu se on ihan sama onko tyttö kuinka kännissä mut ODOTTAKAAA SITÄ PILLUA SILLEEN ETTÄ ANNETAAN VAPAAEHTOSESTI.. VITUN IDIOOTIT
Vaikka tuolla kadulla joku ämmä kävelis alasti niin KELLÄÄN ei oo oikeutta raiskata tai millään tavalla kajota siihen henkilöön."OON MIES,ENKÄ VOI ITELLENI MITÄÄN" ja paskanmarjat! kaikilta ihmisiltä JOPA miehiltä löytyy tahdonvoimaa hillitä himonsa JOS HALUAA. aivan sama jos alkoholisti väittää juovansa sen takii et " se kulkee suvussa".voi vitun paskat.
Ei pelkästään miehet.
niin tai miksi pojilla on lisääntynyt humalaisten tyttöjen raiskaaminen??
Mun mielestä asiaa voi pohtia niinkin että pojat eivät saa ja joutuvat tajuttomia tyttöjä panemaan.. mutta mielestäni "vanhaan aikaan" kun tyttöt ei juonut niin paljon miehet halusivat raiskata niin he vain raiskasivat.. se on ihan fysiologista että miehet ovat vahvempia ja oli siinä kännis tai ei niin huonosti kävi..
joten ovatko raiskaajat muuttuneet säälittävimmiksi ku eivät enään saa selviä naisia?
VITUN APINA eiköhän niitä raiskauksia satu muutenki ku pelkästää jos likka on kännis!?
Saatana ku mitään ymmärrä.Kyllä toki sattuu varmaan helpommii niitä raiskauksia ku likka on kännis,mutta se ei oo ainoo syy siihen että kuinka raiskatuks joudutaan,perkele!