Nainen tai mies

Kun tämän ulkoiselta olemukseltaan haaveidesi
täyttymyksen, tai ainakin melkein, tapaat.
Miten alat selvittää, onko hän myös sisäisesti
kaunis, tai mitä odotuksia sulla hänelle sitten
onkaan.
Menetkö rohkeasti "tulta päin", tuttavuutta tekemään,
vaiko ujommin
kauempaa ihastelet, kunnes hän mennyt on..
8580
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

vain, sillä nopeat syövät aina hitaat.
Mitä voi hävitä tehdessään tuttavuutta, ainoastaan täytyy olla valmis kestämään koviakin sanoja jos kaveri sattuu olemaan ulkoisista avuista huolimatta sisältä "mätä".

Äänestä

grillattuna.

Mä meen aina "tulta päin"
ja tuun "märkänä takas" :)))

Äänestä
  • suu pannaan, ei kait hyvät juomat sylissä ;)

    Äänestä

  • sen täytyy olla....sen letkun vika :)))))

    Äänestä

Mikä on "tavis", onko heitä miehissä ja naisissa.
Onko se ulkonäössä, pukeutumisessa, luonteessa vai missä, ja millaista sen on?
Vai onko taviksia olemassakaan, oisko ihannetapauksessa jokainen jotain erityistä, jollekin tietylle ihmiselle.

Äänestä
  • juo, syö, nukkuu, pask...
    Mitkä on tavis hommia mutta sitten kaikki mikä menee lainalaisuuksien yli on plussaa itse kullekin ja jokainen oman mieltymyksensä mukaan.

    Äänestä

  • ainakin kirjoitti:

    juo, syö, nukkuu, pask...
    Mitkä on tavis hommia mutta sitten kaikki mikä menee lainalaisuuksien yli on plussaa itse kullekin ja jokainen oman mieltymyksensä mukaan.

    maantienväriset suorat hiukset, silmälasit, vähän pyöreä
    rumiinrakenne on enemmän tavista, kuin tummat/vaaleat hiukset. Hivenen huomiota herättävä, itseään korostava pukeutuminen?

    Äänestä

Kyllä tässä iässä on jo elämänkokemusta sen verran, että tietää milloin "rautaa on taottava" tai jää vain hiiliä katselemaan.

En kuitenkaan ala selvittelemään sen kummemmin tyypin sisäisiä skeemoja vaan jutustelun, alussa hyvinkin kepeän, kautta, alkaa muotoutumaan kuva ihastuksen sisäisestä olemuksesta.

En ollenkaan tykkää, että ensi tapaamisella aletaan puhumaan liian henkeviä tai analysoimaan vakavia asioita vaan kevyttä kenttäkeskustelua ja huumoria täytyy olla myös.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuins sitte kirjoitti:

Kun tämän ulkoiselta olemukseltaan haaveidesi
täyttymyksen, tai ainakin melkein, tapaat.
Miten alat selvittää, onko hän myös sisäisesti
kaunis, tai mitä odotuksia sulla hänelle sitten
onkaan.
Menetkö rohkeasti "tulta päin", tuttavuutta tekemään,
vaiko ujommin
kauempaa ihastelet, kunnes hän mennyt on..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu