Kuinka paljon te mietitte mennettä ja tulevaa?
Muutamaan kuukauteen en muuta ole ite voinut tehdä. Mietin kokoajan niitä virheitä joita hoidossani tehtii.. Lähinnä sitä että en vetänyt roaa koko murrosikääni xS
Muutamaan kuukauteen en muuta ole ite voinut tehdä. Mietin kokoajan niitä virheitä joita hoidossani tehtii.. Lähinnä sitä että en vetänyt roaa koko murrosikääni xS
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kymmenen vuotta taistelin, ja vasta nyt tajusin pyytää Roan. Akne on historiaa, ja vaikka harmittaakin etten tajunnut aiemmin hakeutua ihotautilääkärille, sitä on turha jossitella. Elämää hymyilee nyt kilpaa peilikuvan kanssa. Ajattelen sen niin, että ilman niitä karseita vuosia en osaisi arvostaa ihoani.
murehdi menneitä, keskity nykyhetkeen! Mietin itsekin sitä, miksi en mennyt lääkärille aikaisemmin, olisin säästynyt monelta arvelta ja mielipahalta (koulukiusaaminen aknen takia yms...) Akne on todella inhottava tauti, mutta kuluneesti todettuna: Mikä ei tapa, vahvistaa. Toivottavasti joku kaunis päivä ihoni on ihana, eikä tarvitsisi aina miettiä finnejä.
En vaan voi olla miettimättä millaista elämäni olisi/olisi ollut jos olisin 7. luokalla alottanut roa-kuurit.. Olen sen verran pahasti arpeutunut että en voi elää sellaista elämää kuin tahtoisin.