puhdistusluukuista!

Onko pakko ilmastointikanavistoon lisätä puhdistusluukku/-luukkuja? jos insinööri ei ole piirtänyt niitä. Talo on 116neliötä, yksikerroksinen ja I-mallinen.

Jos pitää niin millaisiin paikkoihin kannattaa laittaa!?
1513
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

piiretty niin eipä niitä ole pakki laittaa. Insinööri on päätellyt että ne saa nuohottua koneen kautta ja huoneventtiileistä käsin.

Ja jälkeenkin päin kanavan seinään saa reijän ja luukun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lvi rules kirjoitti:

Onko pakko ilmastointikanavistoon lisätä puhdistusluukku/-luukkuja? jos insinööri ei ole piirtänyt niitä. Talo on 116neliötä, yksikerroksinen ja I-mallinen.

Jos pitää niin millaisiin paikkoihin kannattaa laittaa!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu