Onko varastettu matkalaukuista mitään

tahtoo tietää

Hei Bulgariasta palanneet!
Onko teiltä varastettu mitään tavaroita matkalaukustanne Suomeen tultuanne?
Luin tuossa viestin, että tennarit oli napattu.

7

1394

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • diipadiipa

      eips, ainakaan meiltä...
      kummankin laukussa oli kaikki samanlailla kuin pakattaessa kumpaankin suuntaan.

      • 2fast4u

        hävinnyt meilläkään mitään. Palasimme ke aamuna, reissu oli hieno. Emme joutuneet varomaan sen enempää kuin aiemmilla Kreikan reissuillamme.


      • viedään usein
        2fast4u kirjoitti:

        hävinnyt meilläkään mitään. Palasimme ke aamuna, reissu oli hieno. Emme joutuneet varomaan sen enempää kuin aiemmilla Kreikan reissuillamme.

        Bulgarian lennoilla varastetaan usein tupakkaa. Viinoja eikä muuta kamaa häviä, mutta tupakkaa varatettu todella usein. paras keino on pakata ne käsimätkatavaroihin tai kovaan lukittavaan laukkuun.


    • lomaa odottava

      Kaksi kertaa ollaan Bulgariassa lomailtu ja mitään ei meiltä ole varastettu, ei lomalle mennessä, ei lomalla eikä sieltä tullessa!

      • heti burgasiin saavuttuamme

        Meiltä nimittäin lähti puolet matkakassasta. Laukkujen saanti kesti erikoisen kauan ja kun ne vihdoin saatiin, oli rinkasta hävinnyt 400 euroa=( Omaa tyhmyyttä tietenkin luottaa lentokentän henkilökuntaan ja rinkan salataskuun, siellä ne läpivalaisee kaiken. Joten hyvät Bulgarian matkaajat; RAHAT KÄSIMATKATAVAROIHIN! Voihan sitä nimittäin lähteä vaikka koko laukku....Älkää luottako keneenkään!


      • tarina
        heti burgasiin saavuttuamme kirjoitti:

        Meiltä nimittäin lähti puolet matkakassasta. Laukkujen saanti kesti erikoisen kauan ja kun ne vihdoin saatiin, oli rinkasta hävinnyt 400 euroa=( Omaa tyhmyyttä tietenkin luottaa lentokentän henkilökuntaan ja rinkan salataskuun, siellä ne läpivalaisee kaiken. Joten hyvät Bulgarian matkaajat; RAHAT KÄSIMATKATAVAROIHIN! Voihan sitä nimittäin lähteä vaikka koko laukku....Älkää luottako keneenkään!

        Viime elokuussa tuttavalta oli myös otettu matkalaukusta 600 euroa. Voitte arvata, että heitä harmitti oma typeryys, siellä on paljon tälläistä konnamaista toimintaa. Älkää vaan laittako niitä rahojanne matkalaukkuun!


    • paljon reissuja

      Bulgariassa usein reissannut,ei mitään viety,
      ei rikottu laukkuja jne.
      Ei kyllä muuallakaan.Laukut hyvät,kovat,lukolliset
      ja turvaremmit.
      En oikein jaksa uskoa,että tavaraa viedään laukuista.Eihän siihen ole käytännössä aikaa.
      Ja osua juuri laukulle jossa on rahaa....!!!!!
      kaikki tavarathan läpivalaistaan ja jos jotain
      epäilyttävää on laukku avataan olipa se lukossa tai
      ei.Jos laukku tarkastetaan niin tullimiehet eivät
      suinkaan ehdi järjestellä tavaroita takaisin hyvään
      järjestykseen vaan mättävät ne laukkuun takaisin.
      Esimerkiksi tupakansytytin voi joskus läpivalaisussa antaa "hälyn" ja laukku avataan.
      En kyllä väitä sitäkään,etteikö tilaisuus tekisi
      varkaan,mutta epäilen.Ajattele mikä määrä laukkuja
      kulkee koneisiin.
      Siis ei Bulgaria ole sen huonompi kuin mikään
      muukaan maa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      179
      14674
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      118
      10402
    3. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      106
      9269
    4. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      27
      8729
    5. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      55
      8497
    6. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      49
      6857
    7. 179
      6445
    8. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      30
      5383
    9. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      148
      5312
    10. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      41
      2215
    Aihe