Olisi tarkoitus lähteä poikaystäväni kanssa kyseiseen paikkaan, romanttinen loma mielessä.. Eli EI bilepaikka! Onko tämä nyt semmoinen vai onko strippibaareja joka kulmalla jne?
Entä miten rantakulttuuri, kuljetaanko siellä yläosattomissa vai.. Eli joutuuko tässä kyttään mitä se mies kyttää vai ..? ;)
Koh Samuista kyselisin...
2
1063
Vastaukset
- huh, huh
Samuilla rantoja lähes jokaiseen makuun. Chaweng vilkkain, mutta ei sielläkään baarit häiritse - ne pääasiassa yhden kadun varressa. Tosin me olimme paikan päällä ei-sesonkina. Mutta hotellit rauhallisia ja eipä rannoilla yläosattomissa ole tapana kulkea.
Jos kaipaa hiljaista rantalomaa, voit valita vaikka Bophut tai Big Buddha - rannan - siellä ei sitten kyllä palvelutkaan pelaa yhtä hyvin, mutta riittävästi. Lamai Chawengia rauhallisempi, mutta edellisiä vilkkaampi.
Täydellistä rauhaa haluaville suosittelen Koh Taoa tai Phanangia - siellä löytyy luonnon rauhaa ja ei tarvitse muiden tissien vilahtamista pelätä. - Tildehilde
Olen itse ja miehen kanssa ollut Samuilla kolmeen kertaan, osana n. kuukauden reissuja. Tässä minun kokemuksiani.
Chawengilla olemme käyneet pyörähtämässä viimeisellä kahdella reissulla päiväsaikaan ja paenneet taas äkkiä pois. Se tyrkytyksen määrä on ihan käsittämätön kun on tottunut rauhallisempiin paikkoihin. Ja thairaflat tuntuivat olevan harvassa, pizzaa, burgeria ym. kyllä sai joka kulmasta. Meluisa ja turisteja rahastava paikka meidän mielestä.
Ollaan itse viihdytty Maenamilla ja Bophutissa. Tosi rauhallisia paikkoja, ei tosiaan mitään bilestysriehaa. Mutta kyllä sieltäkin baareja löytyy, ei siitä huolta. Eikä ole mitään tisubaareja. :)
Koh Phangnan on käsittääkseni menny koko ajan enemmän pilven polttelijoiden paikaksi, oon lukenu myös ikäviä juttuja näihin ja väkivaltaan liittyen mm. Lonely Planetin Thorn Tree sivustolta. Itse kävin siellä muutama vuosi sitten ja oli se jo sillonkin vähän sellanen hörhöpaikka, nyt sitte mennyt vielä enemmän visiiin siihen suuntaan.
Koh Tao on ihan älyttömän nätti paikka, mutta jos ette sukella niin en tiedä kannattaako sienne mennä. Päivisin koko saari tuntuu tyhjenevän kun kaikki ovat sukeltamassa, muitakin aktiviteetteja kyllä löytyy muttei paljon.
Voipi kysyä lisää jos tarvetta on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun694879KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1923820- 1883571
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?783249Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo502979- 252004
- 241951
- 1821804
- 301696
- 431395