Hei! Mitä tapettirullat noin karkeasti ottaen maksavat (jos pituutta noin 10 metriä ja leveyttä joku 52?)? Kiitti.
Mitä maksaa tapettirulla keskimäärin?
3
5962
Vastaukset
- eri hintaisia
,mut oliskohan 10-20 euron hintaluokka suosituin,ainakin mulla,kun olen ostanut tapetteja,siinä parinkympin korvilla:
- abra76
Riippuu tosiaan, onko kyseessä vinyylitapetti (hengittämätön!), paperitapetti vai sellainen kangastapetti.
Itse kun katselemme noiden vanhanajan paperitapettien hintoja (Rakennusapteekki, Duro, Borås, Nästgårds...), niin kauhistuttaa, miten paperi voi olla noin kallista! Eli hyvät kunnon ohuet paperitapetit maksavat n. 50-70e/rll, ja rullassa on n. 6-11m tavaraa).
Mutta jotain edullisia ei-niin-väliä-materiaalilla-tapetteja saat varmasti 5-30e/rulla hintaan.
- vaihtoehtoja
Tapettien hinnat vaihtelevat hienosti 2,50€ tarjoustapetista 300€ design-tapetteihin. Eli kyllä valinnan varaa löytyy. Sellainen 25-45€ rulla rahdit/toimitusmaksu on ihan tavallinen. Mutta kannattaa heti katsoa tapettikirjasta hinnat ennen selausta, silloin ei harmita sen ihanan tapetin saamatta jääminen. Itse tein niin, että ensin katsoin hinnan ja vasta sitten mallit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1921321Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1221138- 48864
- 70860
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53780Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva50745- 53702
- 33692
- 60689
- 52657