Till Lindemann antoi pistävän veitseniskun
Rammsteinin iskukykyyn kun ilmoitti siirtyvänsä
sivuun.Lindemanin korvaaja on jo ilmoitettu.
Olisivat vaan muut bändin jäsenet mukailleet
Lindemannin näkemystä..vai oliko Lindemannin
räiskyvä persoona jo liikaa muille?
Haluan ehdottomasti että Lindemann tulisi asiassa
julkisuuteen ja pitäisi lehdistötilaisuuden.
Itse tuskin enää ostan Rammsteinin levyjä koska
Till Lindemann oli Rammstein.
Muut bändin jäsenet eivät niin valovoimaisia ole.
Lindemann nyt ei ainakaan teknoa ala tehdä tai poppia koska sanoo vihaavansa sitä yli kaiken.
Jännää nyt nähdä alkaako hän tehdä omia projekteja ja mihin suuntaan hän musiikkiurallaan menee.
Liittyykö Lindemann kenties vielä joskus Rammsteiniin ja tuleeko Lindemann nyt katumapäälle ja peruukin lähdön.
Lindemann poistuu kokoonpanosta
5
850
Vastaukset
- Till don't do it
Ei mikään korvaa sitä ääntä joka aina rauhoitti kun oli itkupotkuraivari, kun alkoi nukkumaan ja myöskin kun oli onnellinen. Toivon että tämä uutinen kumotaan pian, se ei voi olla totta.. Jutuissa kerrotaan että Till kuitenkin tekisi soolojuttuja joten kuunnellaanpa sitä ääntä sitten niin... Vaan ei se ole sama asia..
- gfgfd
Tämä on sitten ilmeisesti Rammsteinin loppu...
- takahuoneen tietoa
gfgfd kirjoitti:
Tämä on sitten ilmeisesti Rammsteinin loppu...
Uusi vokalisti on TARJA TURUNEN.Asia julkistetaan lähiaikoina.Sisäpiiritiedon mukaan Tarja on jo aloittanut saksan opinnot.
- ----
takahuoneen tietoa kirjoitti:
Uusi vokalisti on TARJA TURUNEN.Asia julkistetaan lähiaikoina.Sisäpiiritiedon mukaan Tarja on jo aloittanut saksan opinnot.
Nyt vasta vitsin murjaisit
Katsoppa ensin www.rammstein.com
- rammsteinguru
No, mehän kaikki nyt tiedetään että Till EI poistu Rammsteinista. Varma juttu.
Mutta varmuudeksi epäiliöille, Live aus berlinin haastattelussa Kruspe sanoi: "Jos joku jäsenistä lähtee Rammsteinista, niin se on bändin loppu." Eli he eivät hakisi enää uutta laulajaa. Tästäkin huomaa, että huhu on TÄYSIN perätön.
Mutta paskan tempun se huhun levittäjä teki. Ajatella että Iltalehti ja Iltasanomat hehkutti siitä eroamisesta. Tästä huomataan että näihin juorulehtiin ei ole luottamista...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2764712Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343050Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit452914Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k362892Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771826Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061684Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 611448
- 971322
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271222