Kuopiossa ei ole kunnollilisia kirpputoreja ja antiikkikauppoja. Wanha reppu on ainut hyvä antiikkikauppa.
Kuopiossa on kaikkea muuta, mutta ei kunnon kirppareita.
Tampereella on esimerkiksi radiokirppis vai mikä olikaan, mutta oli kunnon kokonen.
Vanhaa tavaraa
********
5
1855
Vastaukset
- Se pekkakokokokok
Ostin siltä just aidon Straivaaruksen h,4000 eu.
- kaipaa
kirppistä kun kansantoria ei ole enää. Se city-pörssi ei vedä vertoja kansantorille.
Muutaman kerran olen käynyt ja en ole löytänyt mitään... - Anonyymi
Fingerpori-sarjakuvan kenties muistettavin naishahmo on baaritiskin takana häärivä Rivo-Riitta, jolta löytyy pikkutuhma kommentti mihin tahansa asiaan.
- Anonyymi
Kuukkeli on jännä. Hakuun kun laittaa vanha tavara niin yksi hakutulos on vanha tavara ja posliini. Ja siitä rautalankaporia vääntämään.
Joka vanhain tavaroiden kaupassa myydään posliinia tai sitten.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksoisliekki-ihmiset
Kun olette tavanneet kaksoisliekkinne, miltä se on tuntunut? Ole tosi utelias tietämään.3073059- 871487
- 321465
Oletko jo saanut apua mt-ongelmiisi?
Ja onko harhat helpottuneet? Vieläkö tunnet että sinua seurataan, ja kotonasi käydään poissa ollessasi?1791342- 1171161
- 80959
- 49951
Vasemmisto osoittaa mieltä Berliinissä - Miksi?
Eikös siellä ollut juuri demokraattisesti järjestetyt vaalit jossa kansa on sanonut mielipiteensä ja KAIKKIA on kuultu t201923- 59894
Mitä haluaisit sanoa
Kaivatullesi NYT Part ll. Kenenkään peukku ei kestä tuota edellistä ketjua.60822