Euron tontteja tarjolla Reisjärvellä
Omakotitalotontin voi ostaa nyt yhdellä eurolla Reisjärveltä. Valittavana on 13 vielä tasokasta ja eri kokoista tonttia Viljamäen, Savolanmäen ja Pappilan alueella aivan kyläkeskuksen tuntumassa, lähellä kouluja ja muita peruspalveluja. Kaikilta asuinalueilta on helppo lähteä liikkumaan ja harrastamaan – myös lasten kanssa.
Vuonna 2006 myytiin 6 euron tonttia ja tänä vuonna varauksia on tehty parista tontista. Jäljellä on vielä 13 tonttia eri puolilla Reisjärveä. Omakotitalojen rakentaminen on ollut vilkasta viimeisen vuoden aikana. Euron tontin kauppa on kiinnostanut etenkin lapsiperheitä.
Kunnanhallitus kannustaa tonttikampanjan avulla reisjärvisiä rakentamaan uusia omakotitaloja kotiseudulleen. Samalla halutaan houkutella uusia asukkaita kuntaan.
- Moni haluaa asua Reisjärvellä, vaikka käykin naapurikunnassa töissä. Reisjärvi on asuinpaikkana varteenotettava vaihtoehto kaikenikäisille ihmisille, jotka arvostavat luonnonkaunista, viihtyisää ja turvallista asuinympäristöä, sanoo Reisjärven Yrittäjät ry:n puheenjohtaja Petra Jämsä.
- Vireä yhdistys- ja kansalaisopistotoiminto takaavat monipuoliset harrastusmahdollisuudet niin käsitöiden, taiteen, kulttuurin ja musiikin ystäville kuin tanssin, liikunnan ja urheilun harrastajille. Luonnossa liikkujalle Reisjärvi tarjoaa puhtaita järviä, koskematonta erämaata polkureitistöineen ja tietysti marja- ja sienimetsiä. Talvella hiihtoladut ja pitkät moottorikelkkaurat pidetään hyvässä kunnossa.
Euron tontin ostaja sitoutuu rakentamaan talonsa tontille kolmen vuoden kuluessa kaupantekohetkestä. Tonttikampanja päättyy vuoden 2007 lopussa. Tule ja varaa omasi !
Lisätietoja antaa tekninen johtaja Matti Kiviniemi, puh. 040 3008 250 ja rakennustarkastaja Teuvo Hylkilä, puh. 040 3008 260.
Reisjärvelle
2
638
Vastaukset
- Kalevi Jössi
Ei kannata ostaa...
- kyllästynny
No kuka haluaa Reisikkäälle? Lessujen ahasmieliseen pitäjään, tai ehkä sitten jos siitä maksettais että muuttais.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?4405889Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.2072072Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3721913- 1231120
Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."
Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl51054- 281001
- 77872
Olet vieläkin täällä
Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h60864- 38752
Oishan se coolia
Kun sais maistaa sun huulia 😘 Mukavaa päivää Hei, just sulle miehelle, josta haaveilen ❤️55743