tarviin apua (irc)

eli tarviin apua kun on irc.net ja sillai semmonen että siellä voi puhuha mutta miten se toimii ja miten sinne tehään tyyppi ja sillai kiitos etukäteen
1134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

lataat jonkun irc-clientin. mirc on suosituin. sitten pistät asetuksista pavelimeksi ircnetin ja itsellesi jonkun nimimerkin. sitten klikkaat connect. kun yhteys on muodostettu, kirjota siihen tekstilaatikkoon /join #kanava, eli kanava siis kanavan nimi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyselijä. kirjoitti:

eli tarviin apua kun on irc.net ja sillai semmonen että siellä voi puhuha mutta miten se toimii ja miten sinne tehään tyyppi ja sillai kiitos etukäteen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu