mehukeitosta

heipsunkeipsun... kun täällä pyörii jo miltei joka viestissä toi mehukeitto,niin minkä merkin keittoja litkitte? Entäpä paljon teillä päivän mittaan sitä menee..? porukka kun syö täällä pelkkiä vihanneksia ja mehukeittoa.. :)
31001
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

haluaisin itsekkin tietää, laittakaahan nyt mehukeitot kehiin ;)

Äänestä

sillon ku vedän nuita valion.. esim. valion mansikka keitto :P ja huom. tietysti sitä laitti versioo.. mausta riippuen niissä on 8-10kcal/desi.. mansikassa tais olla toi 9.. eli litrasta tulee 90kcal :) en kyll koskaa niin paljoa sitä ota.. myös persikkavadelma on iha ok.. mut mustikka eij oo kovin hyvää laittina.. taviksena parempaa, mut kuka sellast syö? :D

Äänestä
  • se on kans ihan hyvää se joku karviais boysenmarja(tai mikä lie:D) ja niit myydään sellasis 250g jutuissaki

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mehuuuuuuuu kirjoitti:

heipsunkeipsun... kun täällä pyörii jo miltei joka viestissä toi mehukeitto,niin minkä merkin keittoja litkitte? Entäpä paljon teillä päivän mittaan sitä menee..? porukka kun syö täällä pelkkiä vihanneksia ja mehukeittoa.. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu