Miksiköhän Turun Sanomien verkkoversiossa ei ole keskustelupalstaa? Hesarin ja Aamulehden sivuilla on mahdollista keskustella mistä tahansa. Turku on surullisen kuuluisa liike-elämän ja kunnallispoliitikkojen muodostamasta mafiasta (osa turuntautia). Me tiedämme ketkä omistavat Turun Sanomat. Me tiedämme, että mafia polttelee puutaloja. "palon syttymisyy epäselvä"!
Turun mafia rajoittaa keskustelua
Heireken
3612
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
hallitsevat kunnallispolitiikkaa ihan liikaa. Rakennellaan minne sattuu, jossa on jonkun grynderin tonttia jne. Viihtyisistä asuinalueista alkaa olla pula. Kattokaa ratapihan taakse tulevia taloja, mitä hiton hienoo siinä aluees on, haiseva nokinen, pikinen piha.
Täytys varmaan kysästä Tampereen pormestarilta Timo.P.Niemiseltä (syntyään turkulainen), miten saatas turkulaisille vaikka esim. edullinen huom! EDULLINEN joukkoliikenne, sellainen kuin Tampereellakin on. Nyt se on sikakallis, ja just siksi kun tämä jokaista kuntalaista palveleva perusvalvelu on yksityistetty. Isot liikennötisijät siinä ajavat omaa etuansa kaikenmaailman norjalaisbussirämillä. Tallinnaski voi olla hienompia busseja, Tampereelta sinne lahjotettuja.
Mittä mut sit o kiva nährä ku ne o, valmiit kaikki mihi kouluihi, ne pistä ne muksus ku siin ei o ku yks koulu viäres. Ala - aste o kähäri ja sit, löyty tiätty vähä viisammil muksuil toi ammattikoulu, täst käyti aikonas, koulutoime johtaja kans pient kärevääntö ja se ehrotti o meil koului vaik lakkautettaiski.
Siellä sentään asiat vielä toimivat:
http://www.youtube.com/watch?v=hd2uO56k5V4