kestääkö m16 jos siihen laittaa m160 tai m150 jousen?? kiitos jo etukäteen!!
kestääkö
54s4b
7223
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei kestä jos pelkän jousen laitat.
(OTSIKKO)
ihan rutosti rahaa
Miksi ihmeessä immeiset haluaa laittaa torrakoihinsa kauhean kokoisia jousia? Kyllä sillä perusaseellakin pärjää, ja jos sanoo ettei pärjää niin peilin eteen ja sassiin. TRK kivääreissä ymmärränkin viritykset, mutta en sähköaseissa isoja virityksiä (puoliautomaattiset poislukien mutta rajoilla nekin). Vahinko käy kuitenkin ja sitten jotakuta sattuu. Ja sekö olikin lajin tarkoitus?
Maruin ver 2 mecha ei tunnetustikkaan kestä yli M100 -tasoisia virityksiä kovinkaan pitkälle halkeamatta.
Eikä muidenkaan yli M110 tasoista ja harvoin sitäkään.
Mulla on idea virittää asetta sen takii että se lentää tarkasti loppuun asti ja siihen vaikuttaa lähtönopeus se ei oo kivaa ampuu 40-50metriin roikkuja. =(
maruin 2 mecha on saatu todistretusti kestämään m160 jousen todella hyvällä taidolla ja tosi kovalla säkällä, mutta ainahan voi tilata jenkeistä alumiinista jyrsityn deep firen 2 mechan, mikä kestää.