Tämä vaakaseni seuraa jatkuvasti touhujani kun ei satu olemaan kavereidensa kanssa. Silloinkin hän välillä katselee minuun päin, kuuntelee ja seuraa tekemisiäni. Välillä saattaa kommentoidakin jotain. Ehkä se on vain sosiaalisuutta, mutta enpä ole toista tällaista tavannut. Lisäksi hän aina esittää seurassani ja yrittää olla hauska. Se on erittäin ärsyttävää ja sitä on vain kestettävä.
Ei hän muille vaikuta olevan tällainen. Oikeastaan, hän on pikkuserkkuni, mutta eihän tuollainen käytös siitä voi johtua.
Eli mahtaako vaaka käyttäytyä näin ollessaan kiinnostunut vai mistä olisi kyse?
Mahtaako olla
1
556
Vastaukset
- tutulta
Ymmärrän mitä tarkoitat. Ex-mieheni oli vaaka, ja hänellä oli tapana tarkkailla minua kaikissa tilanteissa ja sitten kommentoida käytöstäni. Hän tuntui katselevan minua suurennuslasilla. Tämä ei kylläkään ollut mitenkään häiritsevää, totesin vain itsekseni, että enpä ole täälaista miestä ennen tavannut.
Samanlainen on vaaka-naisystäväni: Hän tarkkaillee jokaista liikkettäni ja usein kommentoi tekemisiäni ja sanomisiani, eikä aina välttämättä kovin hienotunteisesti. Hänkin on tässä ainutlaatuinen, eli en ole kokenut vastaavaa muiden ystävien taholta. Joskus tuntuu, että joudun "vääntämään rautalangasta", että saan selitettyä kaiken, minkä hän haluaa tietää. Kieltämättä hänen seuraassan on joskus tukala olo.
Vaaka punnitsee kaikkea näkemäänsä ja kokemaansa arvioidakseen suhteen laatua. Vaaka ei siis anna mitään ilmaiseksi, vaan toisen on täytettävä tietyt ehdot jotta hän kelpaa. Luulen, että tämä on yksi syy siihen, miksi vaaka tällä tavalla seuraa toisen ihmisen touhuja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek184161Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4902305Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1421851- 761474
- 1581446
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.91204- 106727
Olisitko maailmani?
Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik34724- 27711
Lähdetkö nainen joku päivä mun kanssa Anttilaan?
Katsomaan sisustustarvikkeita ja sit mentäisiin matkatoimistoon katsomaan matkoja?25681