Miten saada jenkkakahvat pois? Ja muutenkin laihduttaa n. 7 kg, ja vaikka liikun, (pyöräilen,rullaluistelen,uin, harrastan lentopalloa) niin en ole keksinyt mitään "liikettä"/ juttua miten saada ne pois? Ja muutenkin olisi kiva saada mahaakin vähän pois, koska olen ylipainoinen..
Ja mikä auttaisi kun ostan farkut niin ne on n.2-3 kk ni ihan puhki sisäreisien kohdalta :{
Ja mikä auttaisi kun ostan farkut niin ne on n.2-3 kk ni ihan puhki sisäreisien kohdalta :{
Vastaukset 4
Vanhimmat
No entäs kuinka paljon syöt? Naposteletko paljon?
Eihän laihdutus onnistu jos syöt liikaa.
En ole itse koskaan joutunut laiduttamaan, vaan oikeastaan lihottamaan, mutta vatsalihasliikkeillä voisi saada mahaa pois ja "jenkkakahvat" ehkä vinoilla vatsalihasliikkeillä?
No asiahan on, että rasvaa ei voi polttaa jostain tietystä paikasta, vaan se lähtee tasaisesti ympäri kehoa. Joten ihan perus rasvaa polttavaa urheilua: juoksua(kävelyä), pyöräilyä yms. Kesto saisi olla vähintään 30min ja useasti viikossa. Lisäksi pitää kiinnittää huomiota ravintoon eli herkut pois ja tilalle vähäkalorista ruokaa. Kannattaa syödä paljon proteiineja ja kuituja sillä ne pitivät nälän hyvin pois.
Mulla oli ala-asteella melkoset jenkka kahvat..
Ite kyselin täält apuu n.4 vuotta sitte ja nytte ei oo enää mitää sellasii.
Eli paras apu on se, että muutat ruokavalioo ja teet vatsalihas liikkeit ( vinoi ni lähtee jenkkakahvat )
esim. jos tulee karkin nälkä ynm. ite ostin silloin OMENAN, koska siint nousee pitemmäks aikaa verensokeri.
Ruokavalion muutto tepsii kyllä, mutta ne vatsalihasliikkeet kehittävät itse lihaksia, eivätkä niinkään polta sitä rasvaa. Vatsalihakset voivat olla kovassakin kunnossa ja silti näkymättömissä rasvakerrosten alla. Eli reenaa ne vatsat kuntoon kun on läskit lähteny. Rasvanpoltto = terveellinen, vähäkalorinen ruokavalio lenkkeilyä ja vähän kovemmalla sykkeellä toteutettavia reenejä. Toimii minulla, ihmiset on erilaisia.
Tuloksia reeneihin!