Hmm..

milkWOman

Minulla kauriina on miesvaa'an kanssa vaikeuksia. Hän on erittäin liberaali ja minun pääni ei sitä kestä. Tässä on saanut henkisesti turpaan jo pitkään, mutta onko tämä jokin "Kaurisjuttu", että kärvistelen enkä kykene luovuttamaan. Paneudun parisuhteeseen ja perheeseen tosissani, mutta onko vaa'asta sellaiseen? Pitkäaikaisten ihmissuhteiden solmiminen on ollut vaikeaa aiemminkin ja nyt tuntuu, että tämän jälkeen sellaiseen tuskin enää kykeneekään.

3

676

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaurisjuttu

      että kauris ottaa ihmissuhteet tosissaan (tosin osaa flirttaillakkin), eikä halua luovuttaa kesken kaiken, vaan katsoa jutun "loppuun saakka". vaaka ihan mukava merkki, mutta kauriille liian kevyt ja ailahtelevainen. valitse härkä tai skorpioni ;)

      • milkWOman

        Vapaat härät ja skorpparit voi ilmoittautua milkkerille..


    • Skorpio Man

      Härkä, skorpioni sekä rapu sopivat erinomaisesti kaurismerkkiselle, SUOSITTELEN LÄMPIMÄSTI!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      210
      974
    2. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      824
    3. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      73
      731
    4. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      190
      690
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      64
      613
    6. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      556
    7. Panettaako sua

      Yhtään?
      Ikävä
      44
      518
    8. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      493
    9. Rekkawelinehkä

      Vitunvelin ehkä...miten rekka auto voi jatkaa pysähtymättä vaikka tappaa mopoilijan,tänään tapahtunut pmäelle vievällä 2
      Varkaus
      35
      466
    10. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      77
      463
    Aihe