Rinnat taas

häpeästä eroon

Minä antaisin vaikka mitä jos minulla olisi kiinteät ja pystyt rinnat vaikka ne olisivat kuinka pienet.
Mutta kun ei ole.
Olen niin ahdistunut, rintojeni roikkuminen vaikuttaa kaikkeen: omakuvaani, itsetuntooni, suhteisiin miesten kanssa. Haluaisin olla vapaa, mutta häpeä kahlitsee. En pysty rentoutumaan sängyssä ja se on tuskastuttavaa kun olen hyvin seksuaalinen olento ja haluaisin nauttia seksistä täysin siemauksin. Häpeän takia en vain pysty.
Varaa ei ole rintojenkohotusleikkaukseen.
Olen jo varma siitä että suhteenpoikaset ovat kariutuneet rintoihini tai pikemminkin siihen, että häpeän ja pidän itseäni rumana.
Miten päästä häpeästä eroon????

1

567

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rinnallinen

      Hei!
      Otan osaa ja suren kanssasi. Minulla on ollut samanlainen ongelma (häveannyt rintojani) ja olen pahoillani että olen sen antanut pilata niin monta nautinnollisia hetkiä. Rintani ovat vaikuttaneet minunkin oman arvon tunteeseen ja olen ollut kriittinen itseeni. Mutta miksi? Kukaan muu ei ole koskaan kritisoinut tai moittinut rintojani, monet ovat kehuneet niiden kokoa ja tykänneet niistä. Itse olen ollut se joka kritisoin. Voisko olla niin että asia koskee muuta kuin rintoja. . .? Onko minulla ollut vaikea hyväksyä etten ole täydellinen ja että rinnat ovat saaneet olla "syntipukkeina"? Nykyään en enää välitä niin paljon etteivät rintani ole pystymmät/kiinteämmät/kauniimmat/sexikkäämmät tai täydelliset. Katselen toisten naisten rintoja ja vertailen ja olen kateellinen, mutta minulla on ehkä jotain mitä heillä ei ole, tai . . .? En osaa antaa neuvoja, oma vaiva on laantunut iän kanssa.Toivoisin että voisit antaa asian olla ja olla tyytyväisempi itseesi niinkuin KOKO IHMISENÄ.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      82
      4807
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      188
      2168
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      132
      1812
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      175
      1445
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1351
    6. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      20
      1279
    7. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      30
      1223
    8. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1116
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      315
      1068
    10. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      1013
    Aihe