Minä antaisin vaikka mitä jos minulla olisi kiinteät ja pystyt rinnat vaikka ne olisivat kuinka pienet.
Mutta kun ei ole.
Olen niin ahdistunut, rintojeni roikkuminen vaikuttaa kaikkeen: omakuvaani, itsetuntooni, suhteisiin miesten kanssa. Haluaisin olla vapaa, mutta häpeä kahlitsee. En pysty rentoutumaan sängyssä ja se on tuskastuttavaa kun olen hyvin seksuaalinen olento ja haluaisin nauttia seksistä täysin siemauksin. Häpeän takia en vain pysty.
Varaa ei ole rintojenkohotusleikkaukseen.
Olen jo varma siitä että suhteenpoikaset ovat kariutuneet rintoihini tai pikemminkin siihen, että häpeän ja pidän itseäni rumana.
Miten päästä häpeästä eroon????
Rinnat taas
1
563
Vastaukset
- rinnallinen
Hei!
Otan osaa ja suren kanssasi. Minulla on ollut samanlainen ongelma (häveannyt rintojani) ja olen pahoillani että olen sen antanut pilata niin monta nautinnollisia hetkiä. Rintani ovat vaikuttaneet minunkin oman arvon tunteeseen ja olen ollut kriittinen itseeni. Mutta miksi? Kukaan muu ei ole koskaan kritisoinut tai moittinut rintojani, monet ovat kehuneet niiden kokoa ja tykänneet niistä. Itse olen ollut se joka kritisoin. Voisko olla niin että asia koskee muuta kuin rintoja. . .? Onko minulla ollut vaikea hyväksyä etten ole täydellinen ja että rinnat ovat saaneet olla "syntipukkeina"? Nykyään en enää välitä niin paljon etteivät rintani ole pystymmät/kiinteämmät/kauniimmat/sexikkäämmät tai täydelliset. Katselen toisten naisten rintoja ja vertailen ja olen kateellinen, mutta minulla on ehkä jotain mitä heillä ei ole, tai . . .? En osaa antaa neuvoja, oma vaiva on laantunut iän kanssa.Toivoisin että voisit antaa asian olla ja olla tyytyväisempi itseesi niinkuin KOKO IHMISENÄ.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856284
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283130Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11936Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46929Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849