Onko kellään ideoita huomenlahjaksi? Minulle on tullut mieleen vain ns. kakkossormus eli sellainen rivisormus, jota voi käyttää varsinaisen vihkisormuksen tilalla, koska se on hieman liian korkea arkikäyttöön.
Vai olisiko timanttinen kaulakoru parempi?
Huomenlahja
14
15162
Vastaukset
- esim...
rannekello tai koru, tai sitten jos tyyli toinen niin esim. sixpack
- Morsian -07
Onko se huomenlahja niin välttämätön, jos ei edes tiedä mitä vaimo haluaa? Minä en saanut huomenlahjaa enkä sitä osannut edes kaivata. Mulle riitti hellyys ja miehen huomaavaisuus, kohteli kuin prinsessaa!!! (Ja se ei ole hänen tapaistaan.)
- se huomenlahja
sulhaselle kuulu eikä morsiammelle...
- veitikka1
se huomenlahja kirjoitti:
sulhaselle kuulu eikä morsiammelle...
Perinteisesti sulhanen antaa morsiamelle huomenlahjan. Mitä oikein ajoit takaa kyseisellä kysymyksellä? Vastaus kuitenkin on, että huomenlahja kuuluu ensisijaisesti morsiamelle, mutta nykyään jotku morsiametkin haluavat antaa oman lahjansa sulhaselle, eli aviomiehelleen.
- nipo oot......
veitikka1 kirjoitti:
Perinteisesti sulhanen antaa morsiamelle huomenlahjan. Mitä oikein ajoit takaa kyseisellä kysymyksellä? Vastaus kuitenkin on, että huomenlahja kuuluu ensisijaisesti morsiamelle, mutta nykyään jotku morsiametkin haluavat antaa oman lahjansa sulhaselle, eli aviomiehelleen.
SE TARKOTTI SEKSIÄ AAMULLA, PÖNTTÖ!!!!!!!!!!!!!!!
- järjellinen
nipo oot...... kirjoitti:
SE TARKOTTI SEKSIÄ AAMULLA, PÖNTTÖ!!!!!!!!!!!!!!!
Ai, että morsian ANTAISI sulhaselle aamulla seksiä? Hahhah :D
Jännä ajattelutapa sinulla, sillä eiköhän sitä seksiä harrasteta siksi, että molempia himottaa.
- Kolis
huomenlahjaksi korvakorut ja kaulaketjun jossa oli sydänriipus... Mies oli ne ihan omatoimisesti valinnut ja valinta osui juuri sellaisiin mistä itse tykkäsin, ei liian prameat mutta ei myöskään ihan mitättömät :-)
- huomenlahja
on ollut tippuri. Siitä riitti iloa heti liiton alkumetreiltä asti.
- Aino & Reino
huomenlahja kirjoitti:
on ollut tippuri. Siitä riitti iloa heti liiton alkumetreiltä asti.
Minä sain mieheltäni Aino aamutossut ja mieheni sai minulta Reino aamutosut! Kumpainenkaan emme tienneet mitä toinen oli ostanut mutta erityisesti tiesimme että meistä kumpikin ällöää kyseisiä aamutossuja sydämensä pohjasta =) Yllättävää kyllä ne ovat olleet molemmin puolin silti suht aktiivisessa käytössä ja jos ei muuta niin naurua ainakin riitti =))
- eristäytyä
johonkin kerrostaloyksiöön kuin alkaa mitään huomenlahjoja jakaan.
- mutta asiaa..,
ystäväiseni.
- tiiam
mitä järkeä on vihkisiormuksessa jota ei voi käyttää kun on "liian korea arkikäyttöön"???
- jennyy
juu eli en odota mieheltäni minkäänlaista huomenlahjaa, pääasia,että saan olla hänen lähellään ja voimme nauttia yhdessäolosta. Tietenkään ei voi tietää, jos hän jotain hankkii,mutta se on ihan hänen asiansa:) Haluaisin itse antaa huomenlahjaksi hänelle kuvan itsestäni, kehystettynä. Ajattelin käydä esim. jonkun ammattikuvaajan luona tai kysyä kuvaamista harrastavilta ystäviltä palvelusta. Mielestäni se olisi hieman persoonallisempi lahja ja uskoakseni miehenikin pitäisi siitä:)
- K O R K E A ,
ei korea, vaan liian KORKEA.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude15513536Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t759813Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h999172Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k218159Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk406783Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1506195Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua764336Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy403952Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri243415En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen
Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä4021308