Ei turvallinen kohde

Itsensä suojelemiseksi kannattaisi vältää lomamatkoja Sunny Beachiin.

Liian monta kuolemantapausta, ryöstöä ja varkautta tänä kesän jo.
143416
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

jaa mistäs olet sellaista kuullut/lukenut?

Äänestä

Kyllähän ne jotka kännäävät, pitävät meteliä ja käyttäytyvät mahtailevasti joutuvat ihan oman käytöksensä vuoksi hankaluuksiin. Olen käynyt monta kertaa SB:llä ja seurannut nuorisoiden menoa ja se on kerta kaikkiaan aivan älytöntä..viina virtaa ja nuoriso on tuhannen kännissä ja kun nuoret pääsevät porukassa lomailemaan tuossa kunnossa niin eihän ongelmilta voi välttyä.
Eli minusta nyt mustamaalataan SB:n mainetta aivan turhaan, itse pidän paikkaa siistinä ja turvallisena paikkana, lukeudunkin ns. tavallisiin ihmisiin jotka käyttäytyvä siististi eivätkä juo ja elä niinkuin viimeistä päivää kun lomareissuun on päässyt.

Äänestä
  • Olen samaa mieltä sinun kanssa. On kyllä tosi siisti paikka ja ei muuta sotkua kuin turistien roskien heittely rannalle. Kadut ja kaikki niin puhtaita että ilolla katsoi. Miten kivoja ovatkaan suurin osa paikallisista ihmisistä varsinkin kun lasten kanssa matkustaa. Saimme aina niin hyvää palvelua ja iloisia hymyjä! Rahojen kanssa pitää tietty olla tarkka mutta taitaa olla niin vähän joka maan kolkassa. Se vuoristo on muuten aivan ihanaa seutua käytiin valmismatkalla siellä ja ihastuin suuresti! Kyllä ne toiset jaksaa ruikuttaa pysyisivät kotona kun siellä on kaikki niin hyvin!

    Äänestä

"Liian monta kuolemantapausta, ryöstöä ja varkautta tänä kesän jo"

Kerrotko tarkemmin lukuja ja lähteitä?

Minä voin kertoa että suomessa tapahtuu vuosittain n. 1600 ryöstöä, 83000 varkautta, ja 50000 kuolemantapausta.
Onko se nyt ihme siten jos niitä tapahtuu bulgariassakin.
Lähde: http://www.optula.om.fi/uploads/hy9znl.pdf

Äänestä
  • Mä rakastan ihmisiä, jotka tietää mistä puhuu ja osaa panna luun kurkkuun noille kaiken maailman yleistäjille ja tyhjästä narisijoille! Maailmalla sattuu ja tapatuu, kuten myös armaassa kotimaassamme! Hyvää kesää ja ihanaa matkaa kaikille, joilla reissu vielä on edessä! Fiilistellään me vain lomatunnelmissa ihan kybällä ja nautitaan elämästä ja kesästä ;o))

    Äänestä

  • ...ja sillä siisti! kirjoitti:

    Mä rakastan ihmisiä, jotka tietää mistä puhuu ja osaa panna luun kurkkuun noille kaiken maailman yleistäjille ja tyhjästä narisijoille! Maailmalla sattuu ja tapatuu, kuten myös armaassa kotimaassamme! Hyvää kesää ja ihanaa matkaa kaikille, joilla reissu vielä on edessä! Fiilistellään me vain lomatunnelmissa ihan kybällä ja nautitaan elämästä ja kesästä ;o))

    tälläiset maailmalla sattuu ja tapahtuu höpöttäjät.

    On aivan päivän selvää, että Bulgaria on yksi Euroopan kamalimmista paikoista. Ei se näillä nettikirjoitteluilla mihinkään siitä parane.

    Olkaa varovaisia!

    Äänestä

kun on matka ohi ja työt kutsuu, sori vaan.
niin se aika menee sunnuntaina on lento SB:lle
Jes.
Tv Perhe reissuun SB:lle vasta t 7 kerta kymmenessä vuodessa.

Äänestä
  • Tulin toissapäivänä SB:ltä 33 asteen lämmöstä, katson kotona ikkunasta ulos ja vettä sataa, maanantaina töihin, kyllä v:uttaa. Helsingissä on yöllä suurempi mahdollisuus saada turpiinsa kuin siellä. Olet ymmärtänyt nämä ihmeelliset varoitukset oikein. Pidä perheesi kanssa hauskaa!

    Äänestä

  • käytiin melkein joka ilta bilettämässä eikä mitään käyny ku vähän pitää järkee päässä. voi juoda sen verran, että on tolkuissaan ja pitää sen kaverin siinä vieressä. mahtavaa oli!

    ja tosta legioonalaistaudista informoitiin meitäkin vaikka ei ollu ees sama yhtiö, että kyllä ne matkanjärjestäjät huolen pitää meistä matkaajista :)

    Äänestä

no eiköhän sitten ittensä suojelun vuoksi kannattaisi jäädä kotia 4 seinän sisälle iäksi?
kuinkakohan paljon Suomessa kuolemia ja raiskauksia tapahtuu joka päivä? Eiköhän se ole niin että joka maassa niitä tapahtuu pahempiakin asioita...

Äänestä

Kun elelee normaalisti, niin ei mitään hätää, viime vuonna kun tulimme bulgariasta,oli fillari varastettu pyöräkellarista hämeenlinnasta, et silleen.

Äänestä

Tulimme muuten 2 viikkoa sitten bulgariasta tänne talveen, siellä on ollut koko kesän loistavat säät, mielettömän hyvä mesta,ovat ylpeitä kun ovat eu:ssa ja ovat lopullisesti päässeet sosialismin ikeestä,varmaankin hintataso tulee nousemaan lähivuosien aikana, mutta pysynee edullisimpana vielä vuosia.

Äänestä

asia on juuri niinkuin kirjoitat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


turvallisuustakeet kirjoitti:

Itsensä suojelemiseksi kannattaisi vältää lomamatkoja Sunny Beachiin.

Liian monta kuolemantapausta, ryöstöä ja varkautta tänä kesän jo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu