Vesikasvipelko..

Mulla on hirvee vesikasvipelko, kun meen uimaan järven/mereen niin pelkään hirveesti että tulee jalan alle niitä, ja sit ku tulee niin säikähdin hirveästi ja saatan itkeä.. En tajua mistä pelko johtuu, tiedän että niissä kasveissa ole mitään, mutta jotenkin ne pelottavat hirmuisesti.. Miten tuosta pääsis eroon?
3478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

pelottaa nuo lehtijutut, kun joku hauki on tarttunut uimaria jalasta ja jättänyt ikävät jälet. Siinä vesikasvit kalpenee rinnalla

Äänestä

Elä itke kultaseni.

Äänestä
  • Minä pelkään ihan sairaasti lumpeen ja ulpukan lehtiä. En ikinä tahdo uida lumpeitten tai ulpukoiden seassa.Pelkään että lumpeenlehti syö minut hyökkää päälle tai puree kovaa. Sama pelko minulla on ulpukan lehtiä kohtaan.Itken minäkin jos joudun kskettamaan lumpeen tai ulpukan lehteä.Niin inhoittavaa se on.Kukat on kyllä kauniita niitä en pelkää. Lehdistä saan hirveän paniikin.Ne on niin nihkeitä ja inhottavia. Hyi.Onkohan minussa jokin vika kun niitä pelkään niin hirveästi?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


panicc kirjoitti:

Mulla on hirvee vesikasvipelko, kun meen uimaan järven/mereen niin pelkään hirveesti että tulee jalan alle niitä, ja sit ku tulee niin säikähdin hirveästi ja saatan itkeä.. En tajua mistä pelko johtuu, tiedän että niissä kasveissa ole mitään, mutta jotenkin ne pelottavat hirmuisesti.. Miten tuosta pääsis eroon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu