Minkä takia kaupungin pitää haaskata rahojaan kampiföriin. Kolmatta kesää vehje paskana. Taas tällä viikolla piti toimia, eipä yllättäen saatu kuntoon. Luovuttaisivat jo, olisi niillekin rahoille varmaan parempaa käyttöä!
Vastaukset 11
- Kampiföri on
tärkein asia Turussa. Mitä nyt Kakolan kaavoituksesta, puutalon polttamisesta, torin alle sijoitettavasta parkista yms. Kyllä kampiföri on tärkein. Perustetaan Pro Kampiföri liike!
- Insinööritaidon ihmenäyte!
Taidan olla yksi niistä harvoista turkulaisista, jotka ikinä ovat itsensä Förillä joen yli kammenneet? Uutisten mukaan meitä on jopa 400?
Eka viikolla kun Kampi-Föri tuli, olin paikalla yksin. Odottelin vajaan tunnin lauttaa vastarannalta ja sitten sain kammeta itseäni yli reippaat parisenkymmentä minuuttia nuoren pojan opastaessa. Ensimmäisen kymmenen minuuttia väänsin selkävääränä tyhjää ja sitten jokin tarttui kiinni ja lautta alkoi vetää..
Vastarannalla mietein, että paska vehje, tällä ei ole tulevaisuutta. - samaa polkua takaisin
Tehdään paikalle edes riippusilta Kampi-Ketju-Förin muistoksi!
- muistomerkin paikka
Ja patsas muistoksi sille, joka on tämän homman priimusmoottori! Ei voi enää tuntuu missään, niin piän o lisä hinta tässä sopassa!
- tilapäinen häiriö jatkuu..
"Kampiföri on käytössä jäiden lähdöstä alkaen syksyn ensimmäisiin pakkasiin saakka. Lossin kunnossapidosta vastaa Turun kaupungin viherlaitos."
http://www.turku.fi/public/default.aspx?contentid=30962- eikö tämä
Hulluus jo lopu?!!!!!!!!!!!!!!
Oi aikoja voi tapoja!
- oiva paikka
Onnenhevonen voitaisiin viedä sinne Kampi-Förin laiturin pieleen, olisi jotain ihmettelemistä!
- on tosi hieno
vaikka sen kerran vaan olen nähnyt siellä kävelykadulla. Ja minä olen tällainen vanhoillinen matroona yleensä kaikessa ja uusi on minulle yleensä ihan KAUHIAA, mutta tästä hevosesta jotenkin kyllä tykkäsin. Toki olin lukenut siitä joskus lehdistä mutta au naturel se oli extempore aivan upea.
Lisää tuollaista taidetta Turkuun jos jotain halutaan yleensä laittaa... Se kirveskin siellä sinisen kiven vierellä silloin joskus oli mahtava juttu.... Mut aina joku pilaa mun ilon. ;(
- yokylän taakse
Tehdään Pennisilta kampi-förin paikalle? Tai Ylioppilaskylän taakse Koroisten tien paikkeille!
- ....asas......
Siinä taas sitä maailman kuulua turkulaista laatutyötä. Luulis että ko. lautan suunnitellutta firmaa kiinnostaisi pistää lautta kuntoon.
Tänne voi lähettää kehut/risut:
http://www.elomatic.com/xml/articles/marine_contacts/marine_contacts.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1571448Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️1031193Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää2551033Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞42856On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien75837- 55797
- 71733
- 47695
- 43671
Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.176668Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä37650Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah199628Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh30597Miksi älyllinen ponnistelu ei ole kaikille ihanaa?
Auttakaa minua, en ymmärrä. 🥵 Miten on mahdollista, että joku ei pidä pähkäilystä ja älyllisestä ponnistelusta? Minus104565- 201544
Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen59533- 106518
- 35511
Oulaisten kaupunki/ Honkamajan kuntolenkit
Mikä ihme riivaa Oulaisten kaupunkia,kun honkamajan kuntopolut jääneet koko kesältä heinät ja pajut niittämättä? Kenelle18492Miten tehdään Todellavaikeeta hulluksi?
Tässä on nainen, jolla on korkea vaatimustaso! Todellavaikeeta voisi lukea tämän ja kiehua kateudessaan. 🤭 "[Etunimi91478