Minkä takia kaupungin pitää haaskata rahojaan kampiföriin. Kolmatta kesää vehje paskana. Taas tällä viikolla piti toimia, eipä yllättäen saatu kuntoon. Luovuttaisivat jo, olisi niillekin rahoille varmaan parempaa käyttöä!
kampiföri
11
878
Vastaukset
- Kampiföri on
tärkein asia Turussa. Mitä nyt Kakolan kaavoituksesta, puutalon polttamisesta, torin alle sijoitettavasta parkista yms. Kyllä kampiföri on tärkein. Perustetaan Pro Kampiföri liike!
- Insinööritaidon ihmenäyte!
Taidan olla yksi niistä harvoista turkulaisista, jotka ikinä ovat itsensä Förillä joen yli kammenneet? Uutisten mukaan meitä on jopa 400?
Eka viikolla kun Kampi-Föri tuli, olin paikalla yksin. Odottelin vajaan tunnin lauttaa vastarannalta ja sitten sain kammeta itseäni yli reippaat parisenkymmentä minuuttia nuoren pojan opastaessa. Ensimmäisen kymmenen minuuttia väänsin selkävääränä tyhjää ja sitten jokin tarttui kiinni ja lautta alkoi vetää..
Vastarannalla mietein, että paska vehje, tällä ei ole tulevaisuutta. - samaa polkua takaisin
Tehdään paikalle edes riippusilta Kampi-Ketju-Förin muistoksi!
- muistomerkin paikka
Ja patsas muistoksi sille, joka on tämän homman priimusmoottori! Ei voi enää tuntuu missään, niin piän o lisä hinta tässä sopassa!
- tilapäinen häiriö jatkuu..
"Kampiföri on käytössä jäiden lähdöstä alkaen syksyn ensimmäisiin pakkasiin saakka. Lossin kunnossapidosta vastaa Turun kaupungin viherlaitos."
http://www.turku.fi/public/default.aspx?contentid=30962- eikö tämä
Hulluus jo lopu?!!!!!!!!!!!!!!
Oi aikoja voi tapoja!
- oiva paikka
Onnenhevonen voitaisiin viedä sinne Kampi-Förin laiturin pieleen, olisi jotain ihmettelemistä!
- on tosi hieno
vaikka sen kerran vaan olen nähnyt siellä kävelykadulla. Ja minä olen tällainen vanhoillinen matroona yleensä kaikessa ja uusi on minulle yleensä ihan KAUHIAA, mutta tästä hevosesta jotenkin kyllä tykkäsin. Toki olin lukenut siitä joskus lehdistä mutta au naturel se oli extempore aivan upea.
Lisää tuollaista taidetta Turkuun jos jotain halutaan yleensä laittaa... Se kirveskin siellä sinisen kiven vierellä silloin joskus oli mahtava juttu.... Mut aina joku pilaa mun ilon. ;(
- yokylän taakse
Tehdään Pennisilta kampi-förin paikalle? Tai Ylioppilaskylän taakse Koroisten tien paikkeille!
- ....asas......
Siinä taas sitä maailman kuulua turkulaista laatutyötä. Luulis että ko. lautan suunnitellutta firmaa kiinnostaisi pistää lautta kuntoon.
Tänne voi lähettää kehut/risut:
http://www.elomatic.com/xml/articles/marine_contacts/marine_contacts.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku443888Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351879Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531326- 1541202
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti41980- 190975
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.228954- 80927
- 55800
Jälkiviisauttako
Kun katsot taaksepäin, tekisitkö jotain asioita toisin kaivattusi suhteen? Vai onko kaikki mennyt, niin kuin piti?79799