ei tätä enää jaksa.. joka kerta lupaan ettei enää koskaan.. olin menossa kauppaan ostamaan vain pelkkää salaattia poikaystävälle, lupasin tehdä jauhellihakastiketta ja pottuja.. pelkkää salaattia, mutta kaupassa vaan naksahti päässä ja tuhlasin viiemeiset hiluni, ostin dippiä, juustonakseja, lämmitettävän hampurilaisen, munkin, viinerin ja 1,5l kokista. tiesin että saan olla yksin kotona vielä jonkin aikaa, joten ei muuta ku äkkiä vaan ahmimaan ja nauttimaan. sitten oksentamaan. oli ihan outoa, tuntu että kaikki tuli liiankin helposti ulos. yhtä mömmöä vaan, kokiksen seassa. sitten ei tullut enää mitään. join vettä ja oksensin uudelleen, niin ei taaskaan muuta kuin vettä. mietin, onko mahdollista että kaikki tuli muka kerralla. en muista että olisi noin helposti tullut kaikki ulos. pidin taukoa ja join vettä ja yritin taas uudelleen, niin tuli pelkkää vettä ja nestettä joka poltteli kurkkua. ei tätä enää jaksa. nyt päässä pyörii vain että sainko kaikki ulos ja lihonko taas 10 kiloa, ja huomaako poikaystäväni kun tulee töistä että olen ahminut. tämä on niin hävettävää, en jaksa, mutta en voi itselleni mitään. en edes tiedä miksi kirjoitan tänne, ehkä vain haluan tietää sainko kaikki ulos vai lihonko. anteeksi sekoiluni.
en jaksa enää..
epäonnistunut paska
3437
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Moi!
Unohda nyt täysin kaikki, miten paljon söit ja kuinka oksensit sen. Keskity täysin miettimään, että miksi? Miksi ahmit? Miksi haluat oksentaa? Etsit sisältäs ne syyt. Et parannu koskaan täysin, josset löydä syytä. Sama asia, jos pyörä on rikki. Siinä ei auta maalailla ja koristella pyörää. Silti se on vielä rikki. Jos ymmärrät mitä tarkoitan. Se vain muuttaa muotoa, josset käsittele bulimia syitä. Oletko koskaan ajattellut et miksi? Itse esimerkiksi huomasin, että söin ahdistukseen. ja minua ahdisti, koska tunsin olevani arvoton. Ja tunsin olevani arvoton, koska minua on koulukiusattu ties, kuinka kauan. Ja oksensin, koska ajattelin että vain laihtumalla minut hyvöksytään.
toi on niin totta että pitää ettiä syyt. ennen liikajoin aina ja olin täysin selälläni. nyt kun mulla on bulimia, en enää liikajuo. eli oravanpyörä vai miten menikään, se muuttaa vaan muotoa. mutta mistä ihmeestä haen apua? ootteko kaikki syiden löytäneet käyny ammattiauttajalla?
No etpä olisi tuosta läjästä lihonut KYMMENTÄ kiloa vaikka se olisi pysynyt sisälläsikin!
Mikä teitä bulimiitikkoja tosiaan VAIVAA...?
Suhteellisuudentajun menetys..?