Mitä mieltä olette minusta? Mielenkiintosta tietää :D Olen bi,joten olen kiinnostunut kuulemaan molempien sukupuolien mielipiteitä.Voisitteko ulkonäön puolesta seurustella tälläisen tytön kanssa?
Ikä: 15
Pituus ja paino: n.170 ja 50 kg
Ruumiinrakenne: Siro,pienet jalat ja kädet,pitkät sääret,kapeahko vyötärö,pienet rinnat,ovaalin muotoiset kasvot,ryhti OK
Hiukset: Tummanpunaiset ja lyhyet (ns.poikatukka)
Iho: Vaalea,pisamia,melko hyvä iho (vain pari finniä sillointällöin)
Silmät: Keskikokoiset,pitkät ripset,sinivihreät silmät
Kulmat: aika luonnolliset
Meikki: Vähän ripsiväriä puuteria,ei yleensä muuta
Vaatteet: Pillifarkkuja,paljon mustaa/valkoista mutta ei goottityyli :P käytän myös muita värejä.Kengissä yleensä vähän korkoa,tyttömäisiä nättejä kenkiä ja rennompina kenkinä Converset.
Ikä: 15
Pituus ja paino: n.170 ja 50 kg
Ruumiinrakenne: Siro,pienet jalat ja kädet,pitkät sääret,kapeahko vyötärö,pienet rinnat,ovaalin muotoiset kasvot,ryhti OK
Hiukset: Tummanpunaiset ja lyhyet (ns.poikatukka)
Iho: Vaalea,pisamia,melko hyvä iho (vain pari finniä sillointällöin)
Silmät: Keskikokoiset,pitkät ripset,sinivihreät silmät
Kulmat: aika luonnolliset
Meikki: Vähän ripsiväriä puuteria,ei yleensä muuta
Vaatteet: Pillifarkkuja,paljon mustaa/valkoista mutta ei goottityyli :P käytän myös muita värejä.Kengissä yleensä vähän korkoa,tyttömäisiä nättejä kenkiä ja rennompina kenkinä Converset.
Vastaukset 10
Vanhimmat
No vaikeahan se on sanoa ilman kuvaa, mutta noiden tietojen peruustella luodun mielikuvan mukaan ei oikein kolahda meikäläiselle..
ystävällinen ja huumorintajuinen? onks sulla puhtaat hiukset ja osaatkos hymyillä? ethän haise tupakalta etkä harrasta läväreitä/huoratatskoja?
Ööh, koska luonnetta ei kuvailtu sanallakaan, oletan että haluat kuulla mielipiteen ulkonäöstäsi, joka on vaikea muodostaa vain tuon tekstin perusteella, mutta sanonpa nyt pari kohtaa joita itselle tuli näin mieleen bi tyttönä:
*Liian laiha makuuni (numeroista päätellen, vaikea sanoa varmasti mitään ilman että näkee)
*Itse arvostan hyvää ryhtiä kovasti (sanoit omasi olevan vain OK)
*vaatetyylisi ei oikein pure.(riippuu ihan miten hyvin se sinulle sopii, mutta yleisesti ei ihan minua miellytä)
Mutta tämä on vaikea sanoa näin pelkän tekstin kautta onko ulkonäkösi mieluinen, ja luonne on mielestäni se josta sanotaan mitä mieltä on tai pitääkö.
Kuitenkin, moni piirre sinussa on tällä hetkellä arvostettuja (oletettavasti siksi ne mainitsit) joten olet varmasti monista miellyttävä, vaikket nyt ihan esimerkiksi minun makuuni tuo kuvaus nyt ollutkaan.
Mun mielestä punanen polkka on aika outo yhdistelmä mut oot varmaan ihan kaunis muuten.. Ite en ees pystyis menee mihinkää ilman paljoo meikkei joten onnittelen jos oot ns luonnon kaunis :) Vaatetyylis kuulostaa vähän tylsältä ja oot aika hoikka, toivottavasti et mikää luuranko! Oo onnellinen ku omaat pisamaisen ihon, mun tietääkseni ainaki siihen tulee harvemmin finnejä! Siin oli mun mielipide, mut en oo kyl lesbo enkä bi :D
Olen 14v. tyttö ja sanoisin että vaikutat tosi hoikalta. Meikkiä käytät kivan vähän (: Pisamat ovat mielestäni kauniita ja ole iloinen että naamaasi ei pullahda kourallinen finnejä joka yö. Luonnoliset kulmat on aina kivat, eikä sellaiset nypityt jotka on tosi luonnottomat.
Pukeutuminen vähän tylsää mun makuuni, Converset tosin on kivoja.
Ja sanoit olevasi siro, niin eiköhän paino oo silloin aika kohdallaan ? En osaa sanoa, mutta ton perusteella vaikutat aika normaalilta, nätiltä tytöltä (:
Eikö olisi vähän helpompaa laittaa vaan kuva? Ihmisillä on kuitenkin aika erilaisia mielikuvituksia ja toiset voi ajatella sut toisella tavalla, kun toiset, vaikka teksti olisikin sama. Jos haluat, että ulkonäöstäsi annetaan palautetta, niin kannattaisi olla ainakin pokkaa laittaa ihan kuva esille, ei pahalla.
oot iha normaali painonen
Hyi helvetii
jeesus noista numeroista kukan mitään tajua onko se niin vaikea ymmärtää
Noniin, tosta viestistä ois voinu jättää ton "Voisitteko ulkonäön puolesta seurustella tälläisen tytön kanssa?" lauseen jälkeen kaikki pois. Vastaus on kyllä. Iällä on tossa listassa eniten merkitystä, ja silläkin vaan sen verran, ettei oo mikään 10v. Hiuksilla, iholla, silmillä, kulmakarvoilla, meikillä eikä vaatteilla ole miltei mitään merkitystä. Pituudellakaan ei merkitystä. Painolla tosin sen verran, ettei mikään tankki ole. Pienellä ylipainolla tai pömppiksellä ei ole mitään merkitystä.
Mitä mieltä olen sinusta: mielestäni olet erittäin sopusuhtainen ja tuon kuvauksen mukaan kaunis. Sillä ei kuitenkaan ole paljoakaan merkitystä sen kanssa, että kelpaisitko tyttöystäväksi (todennäköisesti kuitenkin kyllä :)). Sitä en osaa sanoa vain ja ainoastaan siitä yksinkertaisesta syystä, etten tunne sinua.