ja ikäväni ? Minuun suorastaan koskee aina kun ajattelen sinua.Tekisi mieli huutaa ääneen.Tunnetko sinä sen? Se on käsittämätöntä mutta niin vain on,eikä ote hellitä lainkaan.Meillä on joku outo yhteys.
n-m
Onko muita samoissa ajatuksissa seilaavia? Siis että tunnet jumalattoman vahvaa vetoa ja yhteyttä johonkin ihmiseen.Sellaista mikä alkaa olla jo lähes luonnotonta voimakkuudeltaan.
Miten sellaisesta tunteesta pääsee eroon?
Olo on liki sietämättömän näännyttävä..
n-m
Onko muita samoissa ajatuksissa seilaavia? Siis että tunnet jumalattoman vahvaa vetoa ja yhteyttä johonkin ihmiseen.Sellaista mikä alkaa olla jo lähes luonnotonta voimakkuudeltaan.
Miten sellaisesta tunteesta pääsee eroon?
Olo on liki sietämättömän näännyttävä..
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei tunne enää itseään ja käsitä tunteitaan. Ne on vaan ja pysyy. Ote ei hellitä....varmaan sitten kun kyseinen henkilö tekisi jotain törkeen pahaa mulle...ehkä sitten.
Joillain ihmisillä saattaa olla tuollainen kyky. Mutta he eivät käytä sitä visaasti. Ymmärtäkää hyvät naiset yskäni.
Miten sitä kyseistä "kykyä" käytetään sitten "viisaasti" ?
Olisi mielenkiintoista tietää, että mitä tarkoitat.
T: nainen, yhtä kovasti kaivannut
rakastankin sitä viisasta miestä. Ja ihailen.
narsisti sika kun vastaan tähän :)
olen ollut aistivani yhteyden erääseen minulle tärkeään ihmiseen,tunne vain voimistuu iän myötä,vaikka vasta parikymppisiä tässä ollaan.
en vieläkään tiedä onko kyseessä poikkeuksellisen voimakas ihastuminen,vai onko tässä jotain todellista.
normaalistihan ihastumiset menevät ohi,mutta ei tämä,olen löytänyt jotain minulle tärkeää.
toivottavasti asia joskus selviää,luonnollisesti olen varautunut pettymykseen,vaikka kahdella ihmisellä olisikin henkinen yhteys,ei se silti tarkoittane automaattisesti rakkautta.
näin luulen,tai pelkään :)
täälläkin erästä miestä koskien. Ja sitä outoa tunnetta on kestänyt niin kauan, kuin hänet olen tuntenut. Joskus sähköposteja lähtellessämme pystyin huomaamaan, että jotkut häntä koskevat vaistoamani asiat oliva oikesti totta.
Ehkä jossain varhemmassa elämässä meillä on ollut kiinteämpi suhde, koska heti alusta lähtien hän vaikutti niin tutultakin.
*huokaus*
ole uskonut näihin "entisessä elämässä"kohtaamisjuttuihin.Mutta kun kerran tapaa sellaisen ihmisen joka tuntuu heti ihan tutulta .Ventovieraan ,jonka syliin voisi kiivetä samantien.Jonka lähellä on lämmin olo ja tuntuu kuin olisi yhtä vaikka ei edes kosketa.
Se on pelottava tunne.
minusta se on mukava tunne, mutta tämä erossa oleminen rasittaa.
miehen puhuvan tällaisia?
Poden itse aivan samankaltaista kaipausta erästä varattua miestä kohtaan. Tätä on jatkunut jo vuoden, jokin aika sitten sain tietää hänen perheenlisäyksestään. Hänen silmänsä ja se tuttuuden tunne.
Mietin että voiko tällainen olla molemminpuolista.
Samaa olen itsekin miettinyt,että voiko näin vahvan tunteen ja olon kuvitella ihan täysin vai vaatiiko se syntyäkseen molemmin puolisen vedon?Ja todella mielenkiintoista ois tietää onko miehillä samanlaisia ajatuksia.Todennäköisesti on ,mutta ehkä miehet eivät niin herkästi tuo moisia "höpinöitä" päivänvaloon.
Itse olen kovasti taistellut näitä mielipuolisia ajatuksia vastaan,ja ilmeisen voimattomana.
Nämä palstat ei ole ihan minun juttuni mutta nyt oli johonkin itseään purettava.Ja tämä on aika turvallinen purkukanava,omassa elämäntilanteessani.
Samoin tunnen kuin tekin ja tiedän, ettei tunne ole ainoastaan yksipuolinen.. Sattuu aina kun en ole lähellä ja se on kamalaa..Voiko näin voimakasta tunnetta ollakaan..käsittämätöntä. Ihana tunne, mutta eroa en kestä =( Se on syönyt minut jo hajalle..
minulla samanmoisia kokemuksia oman ihastukseni kanssa! ja olen miettinyt aivan samoja asioita, voiko tunteet ja "yliluonnolliset" kokemukset olla VAIN yksipuolisia, vai olisiko niin että tämä mieskin kokee niin ?!?!?! en tiedä !! voi kun joku tietäisi vastauksen !!!!????
Terv . 30nen