Meneekö king mealilla hyvin, vai huonosti, vai mikä mättää.. olen huomannut että annosten hintaa on nostettu entisestään. ja annosten koot on viimeaikoina pienentynyt jopa huomattavasti.. niin salaateissa kuin annoksissakin.. vai olenko ainut joka on pistänyt silmälle tämän asian?
King meal
17
4333
Vastaukset
- porpor
joo kävin siellä lähes pari kuukautta sitten ja huomasin saman. ei ollut annokset samanlaiset kuin joskus aikaisemmin. eli paljon pienemmät siis.
- tytti
No toi on kyllä valitettavan totta. Ne ei taida oikein ymmärtää tuota pikaruokalan hintatasoa. Lähenee jo kovaa vauhtia ravintola hintoja
- satunnainen asiakas
Paitsi että annokset ovat pienentyneet ja hinnat nousseet melko suolaisiksi, on myös palvelu erittäin hidasta, eikä paljon pahoitella kun ruokaa joutuu pienemmänkin ruuhkan aikana odottamaan kohtuuttoman kauan. Töykeää minusta. Kaupungin parhaat hampurilaiset paikka vielä valmistaa, mutta kyllä on useiden huonojen kokemusten myötä vähennetty meilläkin hampurilaisten syöntiä.
Pikaruokapaikasta ei ole King Mealin kohdalla tietoakaan, omistaja on tuskin nähnytkään sellaista jos pikaruokapaikkana lafkaansa markkinoi. - Tallailija
Asioin King Mealissa viikottain, välillä huonommalla ja välillä paremmalla menestyksellä.
Kerran kimpaannuin, kun jouduin odottelemaan juustoateriaa parikymmentä minuuttia. Asiakkaita oli kohtuullisesti, mutta 20 minuuttia... ei kohtuullista. siispä lähin kritisoimaan tarjoilijalle, että mikä pikaruokapaikka tämä on olevinaan, kun joutuu yhtä ateriaa näin kauan ootteleen. Tarjoilija vastasi, että eihän mikään pikaruokala ollakaan, sillä valikoimassa on melko paljon muutaki kuin hampurilaisia. En siltikään voinu ymmärtää, miten yhessä juustoateriassa voi mennä niin kauan aikaa. Siihen sain tarjoilijatytöltä selityksen, että ruoat tuodaan tilausjärjestyksessä ja ennen omaa tilaustani oli ollut reilusti annostilauksia, joita ei ihan parissa minuutissa voi valmistaa. Tyydyin siihen, vaikutti ihan järkevältä selitykseltä.
Ja juustoateria oli muuten hyvä...- niiiiin
Kun kingi ei ole pikaruokala, palvelun nopeuteen en ota kantaa...
- ykalainen
Olen huomannut saman. Syyn tahtoisin kyllä tietää jatkuvaan hintojen nousuun! Ruoka on hyvää, mutta ei siitä silti kohta viitsi niin paljoa maksaa.
- gggggggggggggggggggg
King mealissa saa paskaa palvelua.
- jepulisjoo
Itselläsi on sitä housussa! Olen saanut aina hyvää palvelua ko. paikassa.
- Anonyymi
vitut
- Anonyymi
Emt mut kyl hinnat on noussut ihan likaa viime aikoista
- Anonyymi
Höpö höpä, ilmaseksikko pitäs saada, ei todellakaan ole kallis paikka, siellä tehdään suurilta osin kaikki itse, broileritkin paistetaan paikan päällä, ei oo ulkomaista lihaa pakastepussista kuutioina.
- Anonyymi
..joku lestapaikka....
- Anonyymi
Kyllä nyt varmaan menee hienosti jos annokset on pienentyneet ja hinnat nousseetOlkaa iloisia firmasta
- Anonyymi
Kallis ja kauan saa odotella ruokia tässä "pikaruokaketjussa". 1/5 ja yks piste aukeavista ovista.
- Anonyymi
Eihän se ole edes mikään pikaruokaketju vaan ravintola.
- Anonyymi
On kyllä jännä että monet ulkopaikkakuntalaiset pitää tuota pikaruoka ravintolana. Eihän se ole ollut sellainen alun alkaenkaan.
- Anonyymi
Niin että perushamppariateriaa on suotavaa odotella kauankin😂 no hyvä jos paikalliset tietää tän tason, mut ei tänne toista kertaa ulkopaikkakuntalaiset tuu odotteleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2343493- 623112
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I672676Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk352565Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve842136Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä851919Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro191885Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva401842Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.931711Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli691063