Kyllä on kauris ylivoimaisesti vaikein merkki mitä maa päällään kantaa. Olen tässä nyt kohta kaksi vuotta rakastanut komeaa, huumorintajuista ja fiksua kaurismiestä, mutta mies tekee tästä kaikesta niin s**tanan vaikeeta. Mies tulee ja menee. Katoaa välillä jopa pariksi kuukaudeksi ja sitten taas ilmestyy kuin tyhjästä ja tekee jotain ihanaa. Ja meikätyttö on taas ihan myyty. Ja juuri kun olisin valmis pistämään hynttyyt yhteen, niin kaurismies katoaa taas kuin tuhka tuuleen.
Hän on niin hemmetin hankala ja mä olen jo niin väsynyt tähän touhuun. Lupaan aina itselleni että nyt mä kyllä unohdan tän tapauksen, mutta sydän alkaa aina hakkaamaan kun olen hänen seurassaan. Rakastun häneen aina uudestaan ja uudestaan. Jokainen saman kokenut tietää, kuinka raskasta tällainen touhu on henkisesti. Kun tunteet ovat yhtä vuoristorataa.
Alan pikkuhiljaa uskoa, että ei meistä koskaan mitään paria tule. Mutta nyt mua pelottaa, että mitä jos en koskaan pääse hänestä yli. Joo joo aika parantaa haavat ja niin pois päin...mutta mä tiedän etten koskaan tule tapaamaan ketään hänen kaltaistaan.
Oletteko te kauriit tahallanne niin hemmetin hankalia??
Ylivoimaisesti
10
2339
Vastaukset
- Kauris-68
Näi se vaan menee!!! Olet saanut Kauriin Rakastumaan ja se pakenee vastuutaan ja lähtiän osa on aina se helpompi,joten oikotien onneen Kauris löytää LÄHTEMÄLLÄ POIS! Mut Miks te kuitenki aina yhteeen palaatte,ku tapaatte???
Kauris on rakastunut tulisesti eikä hallitse tunteitaan joka saa sen aivan sekaisin (myös onnesta) Eikä siksi voi jäädä ja toivoo,että teet niinku kaikki muutkin vastaavassa tilanteessa!: Eli jätät asian sikseen!!
Mutta,jos oikeasti haluat jatkaa siitä mihin olette jo päässyt (ja ihan oikeasti JATKAAAAAA!!) sillä ei se oo vielä edes raapaissu pintaakaan siitä miten se sua voi hyvänä pitää,ku aikaa on ja ilta (suhde) on nuori!
Siispä arvoisa Maalaistyttö! Oletteko varmasti valmis ja todellakin HALUKAS! oleen ko. henkilön kanssa???
Jos vastasit ilman pienintäkään epäilystä,että KYLLÄ!
Onneksi olkoon ja onnellista loppu elämäää!
Iske kii eläkä anna tuumaakaan periksi seuraavan tapaamisen jälkeen! ÄLÄ sekunttiakaan vaan pysy vierellä!! voip olla hankalaa ekat päivät,mut tosiaan ,jos hänet haluat,nii takuulla myös,saat sillä Fakta homma meistä (kauriista) on,että samaa erehdystä ei kahta kertaa tehdä! - jep ja jeps
kiinnosta. Etsi uus äijä.
T: Tammikuussa myös
PS. Yritä päästä eroon noista h.kooppi jutuista - niin kuin minäkin. - Kaprit
kannattaa kärsiäkin, koska se vaan ON niin IHANA!!!
- minun
kauriini ole hankala ollenkaan. Hän ei katoile eikä jätä varmasti minua epävarmuuden tunteeseen. Toisinaan tuntuu, ettei minun tarvitse tehdä mitään suhteen eteen kun hän tekee kaiken. Parasta elämässäni!
- RUSK.SIM.M.VAN
NOOOH..HÖH EI PIÄ PAIKKAASA,,MÄ AINAKAA KATOO MIHKÄÄ..HIH..
- mun kauriini
ole hankala eikä vaikea vaan ihana ja hellä' suloinen halaajaa ja suukottelija... Ei mene pois vaan pysyy ja pitää kiinni
- eräskauris
Ei kai me nyt tahallamme? Ainakaan usein.
että tapauksessasi on horoskooppimerkillä osuutta asiaan.
Ystäväsi vain on huikentelevainen ja vastuuntunnoton tyyppi, joka poimii elämässä pelkästään ne hyvät puolet, osaamatta päättää mitä todella haluaa.
Etsi itsellesi luotettavampi kumppani, oli sitten kauris tai joku muu.- jos et
ainakaan kovin selvästi näyttäisi valmiuttasi pistää hynttyyt yhteen.
Katoamistemppujen välit saattaisivat harventua. - kaurisneiti
Tämä kyseinen tyyppi ei kyllä yhtää tiiä mitä se haluaa tai sitte se tuntee syyllisyyttä jostakin... kuulostaa aika tutulta... voi olla joko sitoutumiskammonen tai sitten tunteistaan epävarma eikä asiaa ainakaan painostaminen auta.. kauriit tykkää vaikeastitavoiteltavista eli haasteista... sun pittää näyttää sille että tykkäät siitä muttei puhua eikä millään lailla antaa es ymmärtää että haluaisit sitoutua saatikka sitten kaveria kummempaa..
anna herrakauriin ite (jos se susta oikeesti välittää eikä vaa leiki) vietellä ja valloittaa sinut nii se voi jopa saalistaan arvostaa.. liian helpot tapaukset kun aina tuppaavat kaivamaan se lapsekkaan puolen esiin ja mikä onkaan mukavampaa ku kissa-hiirileikki... kova kovaa vasten ja niineespäin =) eti itelles uus säätö ja kato miten kauris reagoi,jos se heti haluaakin lyöttäytyä yhteen nii elä sää vielä leikkiä lopeta ku antaa sen yrittää "voittaa sut itelleen".. onnea jos yrität =)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1866691- 1531915
- 1131638
- 511350
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️511123Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢411011Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu98982Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?6917Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan249908- 41869