Lautanen lasin takana

Toimiiko satelliittilautanen jos se on parvekelasien takana tai sisällä ikkunan edessä ?
4633
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kyllä .

Äänestä

Signaali heikkenee jonkin verran, ja jos suuntaat antennin lasit kiinni,kuvaa ei tule lasit auki.

Äänestä
  • Kiitos

    Pitää alkaa hankkia tarvikkeita. Vinkit lautasen koosta ja muista vaatimuksista ja hyvistä ostopaikoista tervetulleita.

    Äänestä

osta numeroa isompi peili niin sillä sen ottaa takaisin mitä lasit vaimentaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kimi Fani kirjoitti:

Toimiiko satelliittilautanen jos se on parvekelasien takana tai sisällä ikkunan edessä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu