Tässä siteeraus vaakamiehen luonteesta yhdessä luonnehoroskooppi-kirjassa:
"Mutta täydellistä kumppania on harvoin saatavissa, joten vaakamiehen pitäsi hyvissä ajoin lakata uskomasta satuihin ja yrittää sen sijaan nähdä elämä sellaisena kuin se on, nähdä ne tosiasiat, joiden varaan meidän yhteiskuntamme rakentuu. Jos vaakamies näin tekee, hän säästyy monelta kylmältä suihkulta. Se, että hänen rakkausjuttunsa päättyvät useinmiten huonosti, johtuu siitä, että hän rakastuu kernaasti naiseen, joka huijaa häntä kohteliain ja ihailevin sanoin. Vaakamies on melko itsetietoinen ja pitää miltei selviönä, että kaikki naiset ihastuvat häneen."
Mitä mieltä olette vaakamiehet - ja vaakamiesten kanssa seurustelleet, kuulostaako tämä yhtään tutulta?
Vaakamiehen luonne
5
5164
Vastaukset
- NHh
Kuulostaa tutulta kuin olis kerrottu juttua mun miehenpuolikkaasta....
- tarina__t
Olen ollut naimisissa Vaakamiehen kanssa. Ise Veskarina ymmärsin Vaakaa aika hyvin, mutta en koskaan oppinut tajuamaan pinnallisuutta, jota Vaaka halusi. Jopa ihmissuhteet uhrasi harrastusten, rahankeruun ja näyttäytymisen takia. Aika hirveetä teatteria, mutta piti/pitää asiaa aivan normaalina ja jatkaa alkamaansa näytelmää. Muita naisia tyyppi harrasti myös surutta ilman omentunnon tuskia. Sitäkin piti aivan normaalina ja asiaankuuluvana.
- sanat
Eikä vaakamies omasta itsestään, saavutuksistaan ja valloituksestaan sokaistuneena varmasti kuuntele järkipuhetta. Niinpä niitä kylmiä suihkuja ja statuksen romahduksiakin voi tulla ihmissuhdeasioitten lisäksi muiltakin tahoilta.
Vaa´an on minäkeskeisenä tosiaan vaikea ymmärtää ja myöntää, miten suuri panos sidosryhmillä on ollut vaikkapa työelämässä menestymiseen ja muihin saavutuksiinsa, joten elämän tosiasiat hämärtyvät helposti.
- yeri
Ex-mies oli vaaka ja se tosiaan laski liikaa ton varaan et kaikki naiset vonkaa sitä AINA takaisin kun suhde päättyy... Mä olin kait se ainoa, joka näin ei tehnyt, ja kylmääkin kylmemmän suihkun tais sitten saada. Mut muuta en voinut koska miehen jatkuva on-off oli todella rasittavaa, se oli ihan liikaa kelle vaan. Mies oli yksinkertasesti epäluotettava, ajatteli itseään, muiden tunteista viis...
- allekirjota
itsetietosuutta, mut muuten tuossa on perää. Kertokaas arvon ladyt, milloin on hyvissä ajoin?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1192715Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701121Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2151119- 401035
- 61001
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38951- 36926
- 47904
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke123873Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36837