Laitoin treffeillä yksityisviestin yhdelle miehelle. Sitten tajusin, että siitä voikin seurata vuosisadan sotku ja kävin poistamassa sen lähetetyt-kansiosta - siellä se oli vielä tummennettuna - eli mies ei ollut vielä sitä lukenut. Poistin saman tien profiilini. Oletan ja toivon tietysti, että ko. viesti on nyt saman tien häipynyt bittitaivaaseen, mutta en ole varma asiasta.
Kertokaa minulle, että olen oikeassa. Että kyseinen mies ei sitä viestiä tule saamaan.
Kertokaa minulle, että olen oikeassa. Että kyseinen mies ei sitä viestiä tule saamaan.
Vastaukset 4
Vanhimmat
jos sen olet lähettänyt.
Lähetetyt kansiossa tekstin ollessa tummana,tarkoittaa ettet SINÄ ole sitä lähettämisen jälkeen lukenut..ei siis hän.
Se on ihan sama poistatko sen,sillä se on mennyt jo perille.
Et vain tule muistamaan mitä lähetit.
Miks lähetit viestin,jos et olisi halunnutkaan lähettää?
Aivot lomalla?
Aivot lomalla näyttää olevan joillain vastaajillakin. Jos siis et tiedä vastausta, älä leiki nokkavaa.
Treffien ohjeista kopsattuna:
Kirjoita viesti
Kun löydät kiinnostavan profiilin, voit ottaa käyttäjään yhteyttä lähettämällä viestin. Et tarvitse erillistä sähköpostia, vaan yhteydenpito hoituu suoraan treffipalvelun kautta!
Viestit-välilehdellä on kansiot saapuneille ja lähetetyille viesteille. Viestit joiden otsikko näkyy lihavoituna ovat vielä lukematta. Kun olet lukenut viestin, sen otsikko ei ole enää lihavoitu. Voit tarkistaa Lähetetyt-kansiosta onko viestisi jo luettu, sillä lihavoitu otsikko lähetetyissä merkitsee sitä, että vastaanottaja ei ole vielä lukenut viestiäsi.
Joten ko. vastaanottaja ei ollut sitä vielä siinä vaiheessa lukenut. Siihen en osaa ottaa kantaa, mitä viestille tapahtuu kun lähettäjän profiili poistetaan.
On todellakin olemassa s-postisysteemeitä, joissa lähetetyn viestin voi poistaa, ja jos vastaanottaja ei ole vielä avannut sitä, hän ei sitä koskaan saa. En tosin tiedä onko s24:n systeemi sellainen.
Tummana näkyvä lähetetty viesti tarkoittaa sitä, että vast. ottaja ei ole avannut sitä.
Joten älä ole nokkava, kun et tiedä.
Suomi24:lla viesti jää sinne, vaikka vastaanottaja ei olisi sitä vielä lukenut ja lähettäjä poistaa sen omasta lähetetyt-kansiostaan. Ja siellä se roikkuu edelleen, vaikka lähettäjä poistaa profiilinsakin.
Huh, onneksi kukaan ei kuollut.