Haluaisin tietää miten savukehylsyt toimii, ja miten purut ladataan hylsyihin?:o R-kioskillakaan myyjä ei osannut antaa vastausta. Luulisi että siihen tarvisi jonkinlaisen koneen, vai miten on?
Hylsytupakka
6
5897
Vastaukset
- ...........
Hanki se kone niin sen mukana tulee ohjeet
- masaaaaaa<a
niin eli mistä löytyy.
- |burzum|
masaaaaaa<a kirjoitti:
niin eli mistä löytyy.
Itse ostin Prismasta koneen ja hylsyt. No paketista löytyvät ohjeet, mutta näin lyhyesti kone täytetään tupakan purulla - hylsy asetetaan koneen päähän - sitten vain painetaan puristin kiinni ja vedetään tupakat hylsyn sisään - lopputuloksena siisti tupakka.
- Ritzlat ja muut
|burzum| kirjoitti:
Itse ostin Prismasta koneen ja hylsyt. No paketista löytyvät ohjeet, mutta näin lyhyesti kone täytetään tupakan purulla - hylsy asetetaan koneen päähän - sitten vain painetaan puristin kiinni ja vedetään tupakat hylsyn sisään - lopputuloksena siisti tupakka.
http://www.yritysopas.com/h/tupakkatuotteita
http://www.ryocigarette.com/index.html
http://www.ryocigarette.com/rollingpaper.html
http://www.ryocigarette.com/rolmac1.html
http://www.ryocigarette.com/tobacco.html
- Anonyymi00005
Ostin s-marketista hylsykoneen, mutta sitten kävi ilmi, ettei niitä paperihylsyjä myydäkään kyseisessä kaupassa, eikä oikein muuallakaan. Virosta tms. en halua alkaa tilailemaan. Olen hiukan kärttyinen, kun tajusin kaupan myyvän koneita, mutta ei tarvikkeita.
- Anonyymi00006
saksasta saa kaikkea mitä tarvii, tupakan siemenistä lähtien. tulee kotiin ovelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"
Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä2913202Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa912670SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1892251Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää322020Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211765Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten461614Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1011502HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363551434Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1221314- 951283