Clomit + tärppääminen?

Onkos täällä yhtään clominaisia? Siis, että ois raskaus clomien voimalla alkanut? :)

Jos on, niin monennella clomi kierrolla tärppäs?
3313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kaksi ekaa kierto annoksella 1tbl kp 3-7. Sen jälkeen 2 tbl samoina kiertopäivinä. 5. kierrosta tärppäs.

Äänestä

aloitimme väestöliitolla toukokuun alussa ja toukokuun lopulla söin ekan clomikuurin ja hedelmöittmisen hoidimme kotikonstein, kun klinikka on kiinni vloppuisin.Olimme yrittäneet lasta reilun 1.5vuoden ajan.ja kas kummaa tärppäsi heti ekalla kerralla. olimme varautuneet pitkiin hoitoihin, minulla oli neljä hyvin kasvanutta munasolua. nyt olen sitten raskaana yhdeksännellä viikolla, 8 4. viime keskiviikkona kävin varhaisultrassa tarkistamassa että onko mahassa ketään, yksi vai kaksi vai useampi tulossa.yksi oli.

Äänestä

Meillä yritystä takana nyt vuosi. Sain sitten clomifen-lääkkeet ja jo toisella kierrolla onnistui!! =) Nyt elellään viikkoa kuusi(5 4). Toivottavasti auttavat kyseiset lääkkeet teitäkin!! =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Clomitar kirjoitti:

Onkos täällä yhtään clominaisia? Siis, että ois raskaus clomien voimalla alkanut? :)

Jos on, niin monennella clomi kierrolla tärppäs?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu