Mediatekniikka ja palkka?

Onko täällä ketään mediatekniikkaa opiskelevaa/opiskellutta? Kun ei ole mitään hajua millaista palkkaa mediatekniikan insinööri saa, niin kiinnostaisi tietää! Riittää, että saan tietää suurinpiirtein palkkatason.

Kiitän ja kumarran!
2917
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sama se on suunnilleen mitä kaikilla insseillä, ei ne paljon heittele. Eli keskialoituspalkka on siinä 2000e päälle. Ja nopsasti nousee. Noin 300-400e/5 vuotta.

Äänestä

Lehtipainossa 1800€/kk oli aloituspalkka, tuskinpa se ikinä paljoa yli 2500€:n nousee, kun alalle on koulutettu viidesosa suomalaisista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minäminävain kirjoitti:

Onko täällä ketään mediatekniikkaa opiskelevaa/opiskellutta? Kun ei ole mitään hajua millaista palkkaa mediatekniikan insinööri saa, niin kiinnostaisi tietää! Riittää, että saan tietää suurinpiirtein palkkatason.

Kiitän ja kumarran!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu