Koulujen syyslomalla Fuengirolaan???

Marjo Turusta

Olisiko kenelläkään tietoa siitä, että kannattaako lähteä viikolla 42 = lokakuun puolivälissä Fuengirolaan?? Tutuillamme on siellä talo, jota voisimme vuokrata, mutta millainen säätila mahtaa olla lokakuun puolivälissä Fuengirolassa?? Ennustaminen on tietty vaikeata, mutta jos jollain on kokemuksia edellisistä vuosista, niin olisin kiitollinen vastauksista. Mitään hirveitä helteitä emme edes kaipaa, mutta kurjaa jos koko ajan sataa, onko siellä sateista siihen vuodenaikaan?

4

1706

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tildatiina

      katsopa pari viestiä alaspäin, jossa samaa aihetta on kysytty. sieltä löytyy linkki säähistoriaan

      • freelife

        Olen ollut monesti lokakuun Funengirolassa ja menen sinne myöskin nyt samaan aikaan. Ihan lämmintä ja on ollut, jopa liiankin kuumaa.


      • Perheenäiti Halikosta

        Olimme perheen kanssa viime vuonna syyslomalla mm.Fuengirolassa. Ilmat oli aika epävakaiset : välillä paistoi aurinko ja samantien saattoi tulla sadekuuro. Lämmintä oli kuitenkin koko ajan päälle 20. Ei siis liian kuumaa missään vaiheessa. Mukava reissu ja tänä lähdetään taas!


    • Liisa K

      Olimme pari vuotta sitten lokakuussa Fuengirolassa. Ilmat olivat ihan jees. Lämmintä ja aurinkoista. Muutamana iltana satoi, mutta ei haitannut. Merivesi vielä ihan uintikelpoista. Allasvesi tosin oli hieman viileää. Omasta mielestä ilmat olivat ihan sopivat, ei liian kuumaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2205
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      823
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      800
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      736
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      580
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe