onko turkki säädyllinen maa ajatellen nyt rannoilla aurinkoa ottavat naiset ovatko siellä yläosattomissa niinkuin muualla esim. kreta,bulgaria,thaimaa..jne..haluaisin tietää että olenko ainut yläosattomissa kun en pidä itse ylä osia uimapuvussa..
marmaris yläosattomissa
asiallinen lomailija
102519
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kreikka, Bulgaria ja Thaimaa eivät ole islamilaisia valtioita, kuten Turkki.
Eli tulet saamaan runsaasti huomiota jos Turkissa yläosattomissa keikistelet, mutta toisaalta sitähän suomalaiset naiset sieltä hakevatkin.
Jostainhan sitä huomiota on saatava...
Marmariksessa et ole ainoa yläosattomissa. Rannat ovat täynnä erimaalaisia turisteja ja osa ilman yläosaa. Kunhan et kaupungille lähde ilman yläosaa, niin paistattele rauhassa.
On se vaan niin hirveetä katottavaa, kun muijat vetää siellä yläosattomissa ja stringit jalassa. Viimeksikin oli lihavia Hollantilaisia muijia rannalla pikku stringeissään. Hyi hitto!
Turkki on muslimivaltio, jonka toivottavasti tiedät. Toivottavasti ymmärrät myös, että yläosattomissa oleskelu on todella loukkaavaa käytöstä isäntiäsi kohtaan.
Pistä vaan ne bikinit päälle- ota aurinkoa yläosattomissa kotona takapihalla.
Kyllä itseäni hävetti erään ruotsalaisen naikkosen puolesta kun allasalueella yläosattomissa aurinkoa otti. Kyllä tulee ekana mieleen, että pitääkö sitä itteään joka paikassa esitellä...
Mainittiin naistenlehdissä uimapuku- ja bikinimuodin esittelyn yhteydessä, että auringon otto myös ilman yläosaa kuuluu edelleen rantamuotiin. Silloin sitä pidettiin hyvinkin normaalina asiana. Se oli yleinen näky kotimaankin rannoilla ja muistan hyvin, miten yläosan riisuminen tai kokouimapuvun rullaaminen alas auringonoton aikana oli itselläni ja myös monella ikätoverillani aivan arkipäiväinen asia. Muodit vain hiukan muuttuvat ajan myötä.
Tultiin juuri Turkista ja ihan rauhassa sai rannalla ottaa aurinkoa yläosattomissa. Niin teki moni muukin :)
Niinpä ja matkatuliaisina saa hieman tasaisemman rusketuksen. Itse kun en ole enää viime aikoina Turkin enkä muillakaan ulkomaanrannoilla auringosta nauttinut niin onko systeemi nykyäänkin se, että yläosattomissa auringossa ja yläosat päälle esim. uidessa ja muutenkin rannalla liikuttaessa?
Siis ehdottomasti rintsikat pois jos siltä tuntuu ;) mitä sitä nyt omalla takapihalla ottamaan. Marmariksen turkkilaiset ovat muslimiperiaatteensa myyneet jo aikoja sitten turismille, joten se ei ainakaan ole este. Ja et ole edes ainoa, joka yläosattomissa aurinkoa ottaa.