Onks tää saatananpalvonta musaaa?

Tietämätönjee

Lue otsikko.

16

4035

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rynkky

      Se on humppaa.

    • Cräädl€ öf fiiz

      Saattaa näyttää pahalta ja "saatanalliselta". Mutta se on vain yli-kaupallinen wannabe black metal bändi joka valmistaa eväslaukkuja ja suklaapatukoita. Dani Filth ei ole polttanut edes piparkakkukirkkoa tai ristiin naulinnut edes woodoo nukkea.

      • Demon of Power

        Anteeksi nyt vaan, mut Filtti ei ole kylläkään ikinä väittänytkään olevansa Black metal bändi! Montako kertaa tämäkin pitää vielä huomauttaa jollekkin!? Helppoahan se on mennä tuomitsemaan bändi heti uusimpien levyjen perusteella, mutta sinäpä et tunnekkaan bändiä niin hyvin kuin luulisit, etkä tunne edes bändin historiaakaan yhtään. Danikin sanoi yhdessä haastattelussa näin: "Me emme olekkaan pelkkä Black metal-bändi, me emme halua markkinoida itseämme pelkkänä black metal- bändinä."
        Kitaristi Paul taas oli kommentoinut seuraavaa yhdessä toisessa haastattelussa: "Edes ensimmäisen levyn aikoihinkaan emme olleet Black metallia, olimme jo silloinkin extreme metal-bändi."


    • ABMM

      Kaupallinen feikki hinttibändi , pelleilevät
      asioilla joista eivät tiedä mitään.

      • Damned_

        Miten voit arvostella bändiä tietämättä siitä paskan vertaa?Olemalla idiootti,joka luulee tietävänsä kaiken.


    • Hail

      Elikäs tässä on kuule sellanen pändi että saatanakin kalpenee, on niin saatanallista että!!!!

    • Chiuass

      Matti Vanhasta.

    • rappariiiiiii

      eihän kukaan todellinen okkultisti mitään saatanaa palvo. mitä vittua oikeasti joku vitun pentagram muka merkkaa??? pyyhkikäämme persettä antonlaveyn satukirjalla the satanic bible.

      • juippi!!!

        jos soittaa tollasta metallia esim (DEATH,BLACK,sanotaan nyt vaikka extreme)metallia tai jos sanoissa mainitaan jotain vähän synkemmästä asiasta niin ei se tee siitä saatananpalvonta musaa


    • saatananpalvonta musaa?

      Mitä on saatananpalvonta musa?
      Jos saatananpalvoja kuuntelee esim. Madonnaa tekeekö se Madonnasta saatananpalvoja-artistin, HÄH?

      Ja COF:in luokittelisin varmaan melodic thrash metalliksi... bläkkiä se ei ole, eikä ole koskaan ollutkaan vaikka alussa yritystä olikin sille suunnalle.

      • sda

        HAHAHAHA MELODIC THRASH METAL???!!!?! mistkäköhän ton keksit. kuuntele slayerin reign in blood ja metallican kill 'em all ja perään cradle of filthin dusk and her embrace. kerro sitte mikä on thrash metallia. melodic thrash metal... HAAHHAAHAHAHAHHAHAA. piristit mun päivää. kiitos


    • Sinisilmäisiä

      Yksi pikku juttu, metallimusa jo itsessään on saatanallista, ja kun lisätään itsensäsilpomista, pentagrammeja, väärinpäinkäännettyjä ristejä, mustaa väriä, agressiivista käytöstä, ja muuta, niin jos se ei ole saatanallista käytöstä niin mikä sitten. Tuskin moni suomalainen edes ymmärtää puolia sanoista mitä kuuntelee ;)

      Herätkää jo lampaat ja nauttikaa elämästä älkääkä antako jonkun satanistin ohjata elämäänne musiikin kautta.

      Uskomatonta miten sinisilmäisiä ja typeriä ihmiset ovat.
      Vaikka kaikki on silmien edessä ei tahdota uskoa.

      Lukekaa vaikka tämä sivu läpi niin eiköhän asenteet muutu...
      http://koti.mbnet.fi/totuus/

      • putosin

        Tää oli paras, kiitos että piristit päivääni tietämättömyydelläsi musiikkia kohtaan.

        Käys kuuntelee vaikka Divinefiree, pojat soittavat rankkaa metallia ja laulavat jumalasta ja jeesuksesta... että se siitä sun teoriasta, ei kande yleistää (eikä varsinkaan tulla millekkään COF:in palstalle tuputtamaan uskontoaan!)
        Itse en usko mihinkää uskontoon, mutta hyvään musiikkiin uskon kylläkin ja Cradle of Filth ei oo music-wise mikään huono bändi!


      • ei vaan ymmärretä
        putosin kirjoitti:

        Tää oli paras, kiitos että piristit päivääni tietämättömyydelläsi musiikkia kohtaan.

        Käys kuuntelee vaikka Divinefiree, pojat soittavat rankkaa metallia ja laulavat jumalasta ja jeesuksesta... että se siitä sun teoriasta, ei kande yleistää (eikä varsinkaan tulla millekkään COF:in palstalle tuputtamaan uskontoaan!)
        Itse en usko mihinkää uskontoon, mutta hyvään musiikkiin uskon kylläkin ja Cradle of Filth ei oo music-wise mikään huono bändi!

        te kaikki lätisette paskaa. kone kii ja vittu lähtekää keikalle, hommatkaa elämä. mikä helvetin paskapalsta tää on olevinaan? mitä perkelettä????


      • jännä--
        ei vaan ymmärretä kirjoitti:

        te kaikki lätisette paskaa. kone kii ja vittu lähtekää keikalle, hommatkaa elämä. mikä helvetin paskapalsta tää on olevinaan? mitä perkelettä????

        dark/extreme metal


    • midian98989

      Vittu mitä helvettiä tääl nyt haukutaan cradle of filthii? Jos sanotte sitä saatanapalvontabändiks vaan siitä et se tekee Extreme Metallii? Vittu ei se tarkota sitä aina et bändit jotka käyttää corpse painttii on saatanpalvojii esim. antestor ei oo saatanpalvojabändi vaikka se käyttää corpse painttia!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      74
      10839
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      135
      10232
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      25
      7981
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6424
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      42
      5330
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      71
      4951
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      136
      4253
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      18
      4163
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      26
      3877
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      131
      3534
    Aihe