kalat(N) ja skorpioni(m)

Heidi H

miten hyvin sopii yhteen????

8

1996

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kalat

      Aivan näin äkkiseltään tuntuu aivan järkyttävältä! Mutta, kuten kaikille muillekkin, pelkät aurinko-merkit eivät riitä. Kun on tosi kysymyksessä, hankit tarvittavat tiedot parempaa tulkintaa varten. Mutta, elämä on elämistä varten ja alat tutustumaan tähän tuttavuuteesi ja saat hienoa tietoa henkilöstäsi. Seikkailemaan!

      • yhä

        Täälä ilmoittautuu pariskunta kala n ja skorpioni m.
        Yhdessä oltu kohta 30 vuotta, josta reilu 20 aviossa ja suhteen suolana 2 lasta.


      • Hyvä juttu!
        yhä kirjoitti:

        Täälä ilmoittautuu pariskunta kala n ja skorpioni m.
        Yhdessä oltu kohta 30 vuotta, josta reilu 20 aviossa ja suhteen suolana 2 lasta.

        Näin se juuri menee! Siellä voi olla Neptunus parhaimmillaan luomassa syvää ymmärtämistä, yhteenkuuluvaisuudentunnetta, kumppanuutta ja kaikkea muuta hyvää. Ei voi, kuin onnitella!


      • batti
        Hyvä juttu! kirjoitti:

        Näin se juuri menee! Siellä voi olla Neptunus parhaimmillaan luomassa syvää ymmärtämistä, yhteenkuuluvaisuudentunnetta, kumppanuutta ja kaikkea muuta hyvää. Ei voi, kuin onnitella!

        Minullakin oli 33-vuotinen avioliitto skorpionin kanssa ja hyvin meni, kunhan osataan tehdä yhteisesti töitä. Tärkeintä on kuitenkin rakkaus, se kantaa yli arjen vaikeuksien. Molempien pitää osata sanoa toivomuksensa toisilleen.


      • heidi hirvonen
        yhä kirjoitti:

        Täälä ilmoittautuu pariskunta kala n ja skorpioni m.
        Yhdessä oltu kohta 30 vuotta, josta reilu 20 aviossa ja suhteen suolana 2 lasta.

        onnea teille! meilläkin rakkaus kukoistaa mutta lapsia ei ole mutta 8kuinen koiranpentu Mosu on ilonamme ja sehän käy lapsesta hyvin koska koirakin vaatii hellyyttä ja huolenpitoa. ja oman lapsettomuuteni takia emme saa lapsia vaikka kumpikin sitä haluaa kovasti


    • skorppari miehen

      kanssa ja voi taivas sitä sotkua. Minä (kala n) toivoin pitkääkin tulevaisuutta ja olin niiiiin rakastunut mutta skorppioni mies vain huuhaili. Mutta yks juttu oli mikä toimi, seksi! Taivaallista! Muistan sen vieläkin vaikka jutusta on jo yli 10 vuotta. Mutta mitään oikeaa tulevaisuutta ei sen kanssa olisi tullut.

      • joku

        Onnea skorppari miehet on ihania olen itse kalaN ja tälläkin hetkellä kuolettavan rakastunut skorppariin:)


    • Nimetön

      Täydellinen pari

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      245
      4372
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      122
      2822
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2582
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      86
      1556
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      117
      1498
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      49
      1219
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      85
      1154
    8. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      184
      1003
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      996
    10. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      993
    Aihe