Ajattelin asentaa takakaiuttimet -03 Octaviaan. Piuhat kannattanee viedä kynnysmuovien alta. Osaako joku kertoa millä lailla muovisuojat irrotetaan niin, että ne voi laittaa myös takaisin siististi? Entä ovien välisen pystypalkin muovi, jos innostuu laittamaan vaikka takaovidiskantitkin...?
kaiuttimien asennus
näätä
71468
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei tarvi hajottaa mitään, ei ne istu enää kun oot niitä repinyt.
Kyllähän ne kynnysmuovit lähtevät melko helposti, vaan istuvatko takaisin.
Tuo vaijeri juttu on varmasti hyvä.
Jos haluat asiantuntemusta; Suosittelen tätä auto-soundin sivua. http://www.auto-sound.net/ siellä tietänevät enemmän poppi-vehkeistä.
Milläs sen vaijerin änkeät maton alle repimättä listoja? Pitää olla tosi jäykkä vaijeri,jos meinaa puskea sen koko lattian matkalta?
mä vaan raotin niitä kynnysmuoveja ja sain johdot ihan nätisti piiloon... ei mitään sormenpaksuista!
Jep, samoin tein minäkin. Miksi niitä pois kokonaan ottamaan kun johdot menee sivusta ujuttamallakin.
Lisäksi etu kajarit sai vaihdettua iisisti vain suojaverkko edestä pois ja uusi kajari entisen aika tehottoman tilalle.
Jos alat kunnolla tekemään, niin listat irti, lähtee ihan helposti. keskipilari ekana ylhäältä turvavyön mutteri auki ja ylhäältä alas päin pois. muuten tulee hankalaa. jos haluat lisää tietoa laita [email protected]
ostaa vettä kestävät kajarit. Tahtoo tulla vettä kajareiden päälle kun avaa takaluukun. Minulla meni entisestä octaviasta takakajarit ja uuteen en enää laita. Jos takapenkillä ei ole paljoa matkustajia, niin kannattaa investoida ennemmin parempiin etukajareihin, subbariin ja kunnon vahvariin.